איים ברצח ח"כ חנין זועבי - ונעצר

בעל מכולת ממרכז הארץ נעצר בשעות אחר הצהריים ונחקר בשעה זו על ידי שוטרי משטרת מסובים. הסיבה: הוא כתב בפייסבוק שלו כי "מי שירצח את חברת הכנסת חנין זועבי יקבל קניות חינם במכולת לכל החיים". במשטרה לא לקחו סיכונים, ועצרו את האיש מיד

האם לאחר השתתפותה במשט לעזה, חייה של ח"כ חנין זועבי בסכנה? שורת סטטוס ברשת החברתית פייסבוק הביאה למעצרו של בעל מכולת ממרכז הארץ. הסיבה: הגולש הנלהב פרסם בגאווה בדף הפרופיל שלו את הדברים הבאים - "מי שירצח את חברת הכנסת חנין זועבי יקבל קניות חינם במכולת לכל החיים".

במשטרה לא לוקחים סיכונים בימים אלה, ומיד לאחר שראו את הכתובת המאיימת מיהרו לעצור אותו ולקחת אותו לחקירה בתחנת המשטרה. כעת מנסים לברר האם מדובר בבדיחה או למעשה מדובר באמירה רצינית שניסתה להביא גורמים לפגוע בחברת הכנסת.

מתברר שבעל המכולת הוא אינו היחידי שניסה לפעול נגד ח"כ זועבי ברשת. השבוע נרשם הישג ענק ליוצרי העצומה להדחתה של ח"כ זועבי מהכנסת, לאחר שהשתתפה במשט לעזה והתבטאה באופן חריף במיוחד נגד מדינת ישראל. יוצרי העצומה שמו לעצמם יעד גבוה של מאה אלף חתימות וירטואליות, ותוך ימים ספורים כבר עברו את הרף.

"היא נבחרה לשרת את כלל הציבור הישראלי, ולא פלגים קיצוניים בו. פעולותיה האחרונות במשט, ופעולותיה לפני זה פוגעות בציבור הישראלי ככלל, ומהוות סכנה לדמוקרטיה הישראלית. כל חבר כנסת אשר חובר לקבוצות אלימות בעלות אופי אנרכיסטי וטרוריסטי ותומך ומגבה את פעולתם כנגד חיילי צה"ל בוגד באמון אזרחי ישראל אותם הוא נשבע לשרת ואשר ממנים את פעולותיו הנפשעות", נכתב בעצומה.

בנוסף, ועדת השרים לענייני חקיקה דנה היום ב"חוק זועבי" שיזם ח"כ דני דנון (ליכוד). לפי ההצעה, הכנסת תוכל להדיח חבר מכהן, אם יפנו בבקשה שכזו שליש מחברי הכנסת והיא תאושר על ידי 80 ח"כים לפחות.

השר ישי מברר כיצד לשלול אזרחותה של חנין

שר הפנים אלי ישי פנה ביום שישי ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כדי לברר כיצד ניתן לשלול באופן חוקי את אזרחותה של ח"כ חנין זועבי. אם ויינשטיין יאשר זאת, שר הפנים יהיה בעל סמכות לבצע את המהלך בפועל.

ח"כ זועבי הצליחה לעורר את זעמם של רבים מחברי כנסת ישראל ואזרחי המדינה. "אם תשלול הכנסת את חסינותה של זועבי, יש לשלול גם את אזרחותה", אמר השר ישי. "זועבי ניצבה בראש חבורה של טרוריסטים והשתמשה בחסינותה כחליפת הצלה מפני החוק", הוא הוסיף.

עם זאת, קיים ספק גדול שקריאתו של השר ישי תביא בפועל לשלילת אזרחותה של זועבי. הליך שלילת האזרחות הוא הליך חריג, נדיר וקיצוני כשמדובר באזרח פשוט, כל שכן כשמדובר בחברה בכנסת ישראל. ח"כ זועבי מצטיירת בעולם כלוחמת חופש, והליך שלילת אזרחותה עתיד לגרום נזק תדמיתי נוסף לישראל.

זועבי: אם היה לחברי הכנסת בדיון נשק- הם היו יורים עלי

למרות הביקורת המופנת כלפיה, זועבי ממשיכה לתקוף את ישראל בכלי תקשורת בארץ ובעולם ולהתכחש לחלקה בדיון הסוער בכנסת. "רק לו היית נותן לחבורה שהתנפלה עליי בכנסת אתמול נשק - אתה חושב שהייתי יוצאת חיה? לא, אני חושבת שלא", היא מספרת.

בימים האחרונים הפכה זועבי לדמות מבוקשת בכלי התקשורת. הביקוש כל כך גדול שהעוזר צריך להגביל את העיתונאים בזמן. אפילו הוא בקושי מספיק לדבר עם זועבי, כדי לעדכן אותה מי על הקו. לפני שבועיים אף אחד לא ידע מי היא, היום היא מפורסמת בכל העולם - כל זאת הודות לחברי הכנסת מהליכוד, קדימה ו"ישראל ביתנו".

 רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות