אהובה אלפרון: "הפסיקו להיטפל לילדים שלי"

בבימ"ש השלום בכפר סבא נערך הדיון בהארכת מעצרו של דרור אלפרון, לאחר שנעצר ביום שישי בחשד שנהג בפראות על אופנוע ונמלט ממרדף השוטרים תוך סיכון חיי אדם. אמו של דרור טוענת שהמשטרה משקיעה משאבים במקומות הלא נכונים. "אולי תמצאו את רוצח בעלי במקום?", שאלה בביהמ"ש

הדיון בעניינו של דרור אלפרון, שנחשד בנהיגה פרועה תוך סיכון חיי אדם, הסתיים בבית משפט השלום בכפר סבא בהחלטה לשחררו למעצר בית. אהובה אלפרון, אמו של דרור, לא מצליחה להבין כיצד אחד הבנים שלה שוב נמצא תחת הגבלות של בית המשפט .

"תפסיקו להיטפל לילדים שלי, שלושתם נמצאים כרגע במעצר", אמרה אהובה אלפרון לחדשות 2 באינטרנט. "במקום לעצור מישהו שלכאורה נסע באדום אולי תמצאו את רוצח בעלי?". אלפרון נעצר ביום שישי האחרון בחשד לנהיגה פוחזת תוך סיכון חיי אדם והכשלת שוטר. "מה אני יכולה לעשות כדי שתעזבו אותם? לבכות? לשבות רעב?", תהתה אלפרון. "די, הניחו לי", ביקשה אלפרון, "זה לא יכול להימשך.

לטענת אלפרון, אין לה עוד את הכוחות הנפשיים להתמודד עם הלחץ, שלטענתה, מופעל עליה. "זה כואב", היא טוענת. "פשוט קשה לי להתמודד פעם אחר פעם עם כל מה שאנחנו עוברים. אין לי יותר ברירות. זה או לשבות רעב או לצעוד לעבר בית נשיא המדינה", היא טוענת.

אלפרון עצמו מכחיש כל קשר לאירועים. "אני יכול לסכם את זה בשלוש מילים: 'סערה בכוס תה'", אמר אלפרון בית המשפט. "הם יודעים שזה לא אני שנהגתי. עורך דינו של דרור יניב שגב טען הבוקר כי דרור לא נהג באופנוע. "האופנוע נגנב יום לפני", אמר.

החשד: אלפרון התחמק מהשוטרים

בנו של "מלך הפשע" לשעבר יעקב אלפרון, שחוסל לפני כשנה וחצי מפיצוץ מטען חבלה שהוטמן ברכבו, נעצר הלילה לאחר מרדף משטרתי ממושך שהתנהל בעקבותיו. אלפרון, שנסע על אופנוע בשעות הלילה באזור השרון, עורר את חשדם של השוטרים לאחר שסברו כי ברשותו חומרים שאינם חוקיים - ככל הנראה סמים או נשק. הם הורו לו לעצור, אך אלפרון בתגובה רק הגביר את מהירות הנסיעה ונמלט.

כמה ניידות משטרה החלו לנסוע במרדף אחריו תוך שהם שבים וכורזים לו לעצור, אך אלפרון המשיך להימלט בנסיעה במהירות מופרזת ואף חצה שורה של צמתים ברמזור אדום. בתום דקות ארוכות של מרדף הצליח אלפרון לחמוק מהמשטרה ונעלם.

שעתיים מאוחר יותר, בשעות הבוקר המוקדמות, הגיע אלפרון במפתיע לתחנת משטרת כפר סבא וטען כי אופנועו נגנב. השוטרים, שלא האמינו לסיפורו, עצרו אותו במקום בחשד לנהיגה פרועה ולסיכון אדם בנתיב תחבורה.

היסטוריה של נהיגה פרועה

הפעם האחרונה בה הסתבך אלפרון עם המשטרה בעקבות נהיגה פרועה אירעה בחודש ינואר האחרון, שבוע בלבד לאחר ששוחרר מהכלא למעצר בית. אלפרון נפצע באורח בינוני בתאונת דרכים סמוך לנתניה. "זו הייתה תאונת פגע וברח", סיפר אלפרון הצעיר לרופאים בבית החולים, אולם המשטרה הטילה ספק בדבריו.

בשעות הצהריים של אותו יום הוזעק צוות מד"א לכניסה ליישוב אודים, בעקבות דיווח על אופנוע שהתנגש בעמוד. אמבולנס פינה את הפצוע, שהתברר כדרור אלפרון, למחלקת הטראומה בבית החולים לניאדו בעיר לקבלת טיפול רפואי, כשמצבו מוגדר בינוני והוא סובל מפגיעה באזור הבטן.

לרופאים סיפר אלפרון כי מישהו התנגש בו בעת הנסיעה ולאחר מכן נמלט מהמקום. כתוצאה מהפגיעה התרסק האופנוע שלו לחלוטין. במשטרת מרחב שרון טוענים כי לאחר תחקור עדי הראייה לתאונה, נראה כי הייתה זו "תאונה עצמית" - ללא מעורבות כלי רכב אחרים בתאונה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הווידאופדיה: יעקב אלפרון