האם החשודה: "התינוק נפל לי מהידיים"

בעוד בנה התינוק מאושפז במצב אנוש בבית החולים רמב"ם, קבע בית המשפט כי מעצרה של האם החשודה בפציעתו יוארך עד יום שני הקרוב וכי היא תישלח להסתכלות פסיכיאטרית בתחילת שבוע הבא. האם מיררה בבכי בבית המשפט וטענה: "התינוק נפל לי מהידיים, הוא בין חיים ומוות וכבר מסתכלים עלי כרוצחת"

בית משפט השלום בנצרת האריך בארבעה ימים את מעצרם של האם מחצור הגלילית החשודה שהטיחה אמש את תינוקה שנולד לפני 19 יום בלבד אל רצפת בית החולים "זיו" וגרמה לו חבלות קשות, ושל אביו של התינוק, החשוד בעבירות אלימות במשפחה. בנוסף קבע השופט כי האם תישלח כבר ביום ראשון הקרוב להסתכלות פסיכיאטרית.

במהלך הדיון בבית המשפט, אליו הגיעו בני שתי המשפחות - של האב ושל האם, מיררה בבכי האם החשודה בת ה-28 וטענה כי "התינוק נפל לי מהידיים, הוא בין חיים ומוות וכבר מסתכלים עלי כרוצחת". האם הוסיפה כי התינוק החליק לה מהיד השמאלית ברגע שהיא ניסתה לתפוס את בנה השני ביד הימנית בזמן שהוא השתולל על המדרגות וכך נפל לה התינוק.

"היא גידלה את הילדים כמו שצריך"

אימה של החשודה טענה בשיחה עם חדשות 2 כי בתה לא הייתה יכולה לעשות דבר נורא כזה והייתה מסורה לטיפול בשלושת ילדיהם. "היא גידלה אותם כמו שצריך, בזמן שהבעל נטש אותה בחודש ה-9 להריונה ועזב אותה לבד, אמרה אמה של החשודה. "רק לאחרונה נודע לי שהוא היה אלים כלפיה והתייחס אליה באופן רע".

פרקליטה של החשודה, עו"ד גיא אשכנזי טען בפני השופט כי במהלך החקירה במשטרה האם לא קיבלה אוכל ולא קיבלה את כל מה שהיתה צריכה לקבל, מה שרק הלחיץ אותה בזמן שיש לה ילד במצב אנוש בבית החולים, ו-2 ילדים רחוקים ממנה.

בנוסף טען הפרקליט כי הבעל אינו שפוי וכי הוא לקח כדורים בתקופה האחרונה. "המשטרה הסתמכה על כך שהבעל בעצמו צעק שהאישה זרקה את הילד בזמן שזה לא נכון", מסר עורך הדין, והוסיף כי מדובר באישה נורמטיבית שאין לה אישום פלילי קודם או מידע שקושר אותה או את ילדיה ללשכת הרווחה. בסיום הדיון, כאמור, האריך בית המשפט את מעצרם של האב והאם ב-3 ימים.

התינוק מאושפז במצב אנוש

מצבו של התינוק שהוטח ברצפה על ידי אמו הורע במהלך הלילה ומוגדר כעת אנוש, בעקבות כך הוא הועבר מבית החולים זיו שבצפת לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נותח בראשו. "הניתוח אומנם הציל את חייו, אולם מצבו עדיין אינו יציב. הוא סובל מפגיעות ראש קשות ודימום תוך מוחי, ושרוי כרגע בהרדמה", אמר ד"ר ערן טלאור מנהל מחלקת טראומה בבית החולים רמב"ם בחיפה.

האם ובעלה, תושבי חצור הגלילית, החישו אתמול את התינוק בן ה-19 יום לחדר המיון בבית החולים זיו שבצפת, לאחר שסבל מחום גבוה. כשהגיעו למקום החל ויכוח בין בני הזוג שבמהלכו השליכה האם את בנה על הרצפה ופצעה אותו אנוש.

אנשים שנכחו במקום חשבו תחילה שההורים התווכחו על סוג הטיפול שיקבל בנם, אך איש מהם לא חשש לרגע לחייו של התינוק. לדברי עדי הראייה במהלך הוויכוח האם בת ה-28 הניפה את בנה באוויר ואז הטיחה אותו ברצפה. הצוות הרפואי שהיה במקום אץ אל התינוק ואיבחן אצלו חבלות חמורות, דימומים בראש ובכל גופו ושברים מרובים. הפעוט הובהל לניתוח חירום, בניסיון להציל את חייו .

מתחקור ראשוני עולה שהרקע לוויכוח בין ההורים כלל לא היה קשור לילד, אלא נוצר סביב משקעים ישנים בין בני הזוג. לזוג שני ילדים נוספים המטופלים שהועברו לטיפול שירותי הרווחה.