הושחתה אנדרטת "החייל הטורקי" בבאר שבע

המחאה נגד טורקיה בעקבות המשט עולה מדרגה: האנדרטה לזכר החיילים הטורקים בבאר שבע הושחתה הלילה, דגל טורקיה הוצת ונכתב עליה בגרפיטי: "כל הכבוד לצה"ל". אתמול הגיעו למעלה מאלף מפגינים לשגרירות טורקיה בת"א עם דגלי ישראל, השליכו רימון עשן ואבנים והניפו שלטים נגד ארדואן עם הכיתוב: "ארדואן פאשיסט"

אחרי ההפגנות - הגיע שלב המחאה האלימה: הזעם נגד טורקיה בעקבות המשט לעזה עלה הלילה מדרגה, לאחר שהאנדרטה לזכר החיילים הטורקים בבאר שבע הושחתה ועליה רוססה הכתובת "כל הכבוד לצה"ל". בנוסף הוצת דגל טורקיה המתנוסס מעל האנדרטה.

"נפעל מיידית לשיקום המקום, ניקיון הגרפיטי והחלפת הדגל", נמסר מעיריית באר שבע לחדשות 2, והוסיפו כי הם מקווים שהמשטרה תמצה את הדין עם האחראים. המשטרה פתחה בחקירת האירוע במטרה למצוא את האשמים ולהביאם לדין. למרות שהאנדרטה ממוקמת לא רחוק ממטה משטרת המחוז הדרומי, עדיין אין למשטרה קצה חוט ואפשרויות רבות נבדקות.

האנדרטה לזכר "החייל הטורקי", בכיכר אתאטורק על שמו של מייסד הרפובליקה הטורקית, הוקמה בשנת 2002 על ידי עיריית באר שבע וממשלת טורקיה במלאת 85 שנה למלחמה על באר שבע במלחמת העולם הראשונה, במהלכה נהרגו חיילים טורקים רבים.

אמש: אלפים בהפגנה מול השגרירות הטורקית

"פעיל שלום לא מרביץ עם לום" - זה אחד מעשרות השלטים שהונפו אמש מול שגרירות טורקיה בתל אביב במהלך הפגנה סוערת במחאה על המשט הטורקי, בה השתתפו כ-2000 ישראלים.

מפגן התמיכה בצה"ל הפך במהרה להפגנה סוערת נגד ראש ממשלת טורקיה רג'ב טאיפ ארדואן. שלושה מפגינים נעצרו לאחר שהפרו את הסדר והשוטרים נאלצו לפתוח את הכביש שנחסם על ידי רכב של מפגין נכה.

המפגינים זרקו חזיזים, ביצים, ואבנים

"מתפוצצים פה נפצים בתוך הקהל, אנחנו לא יכולים להגיע קרוב כל כך לשגרירות כי כוחות גדולים של משטרה פרוסים כאן בשטח", סיפרה ענבל שקד, אחת המפגינות באירוע בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

יותר מוקדם נזרק גם רימון עשן בתוך הקהל ומספר מפגינים שרפו את דגל טורקיה והניפו דגלי כורדיסטאן ודגלי ארמניה אשר נמצאות בסכסוך עם טורקיה. מספר מפגינים זרקו אבנים וביצים לעבר השגרירות, אולם לא דווח על נפגעים.

"שרפו מוקדם יותר תמונה של ארדואן", הוסיפה שקד, "מניפים כאן גם שלטים נגד חברת הכנסת זועבי עם הכיתבו "חנין זועבי! להם מחכות 72 בתולות ומה לך?", "גם לבד מול כל העולם, עם ישראל חי וקיים".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל