"ההורים המתעללים" שוחררו למעצר בית

בית המשפט החליט לשחרר היום למעצר בית את ההורים מיהוד החשודים בהתעללות בארבעת ילדיהם. על פי החשד ההורים האכילו את הילדים בפלפל חריף כדי לחנכם. מחשש לשיבוש הליכי חקירה שוחררו ההורים לבתים נפרדים. חקירת המשטרה נמשכת

בני זוג מיהוד החשודים בהתעללות קשה בארבעת ילדיהם שוחררו היום למעצר בית בתנאים מגבילים. המשטרה שממשיכה בחקירת הפרשה החליטה להפריד בין ההורים עצמם ולהרחיק אותם מילדיהם מחשש לשיבוש הליכי חקירה.

למרות הטענה כי אחת מבנותיהן של בני הזוג המציאה את דבר ההתעללות, במשטרה מתייחסים במלוא הרצינות להאשמות. ההחלטה לשחררם למעצר בית התקבלה לאחר שנשללה מסוכנות השניים בנוגע לפגיעה בסביבתם.

אב המשפחה צפוי להשתכן במעצר בית בבית אחותו במודיעין, בעוד שאשתו תתגורר אצל גרובי משפחה ברעננה. חל איסור על ההורים לראות או לדבר עם ילדיהם, זאת מכיוון שחקירת המשטרה נמשכת.

החשד: האכילו את הילדים בפלפל חריף

ההורים מיהוד נעצרו לפני יומיים בחשד שהתעללו בצורה חמורה בארבעת ילדיהם ונהגו להעניש אותם באמצעים חריגים. בני הזוג בני ה-40 וה-35 חשודים שהפעילו אמצעים אלימים במיוחד כלפי ילדיהם במטרה "לחנך אותם". במשטרה חושדים שהשניים נהגו לקשור את ילדיהם לכסאות ולמקומות שונים בבית במשך שעות ולהכות אותם במקל.

אל שיטות הענישה שמזכירות שיטות חקירת שבויים, מצטרפים מעשי התעללות קשים שבהם חשודים ההורים. דרך ענישה נוספת שבה השתמשו ההורים על פי החשד הייתה לדחוף פלפל חריף לפי הילדים, שאולצו לבלוע אותו.

"גרתי סמוך אליהם דלת אל דלת במשך שנים. אין שום דבר. לא היה ולא נברא", אמר אביו החורג של האב החשוד בהתעללות." אמר אחד השכנים. החקירה החלה בעקבות פניית בית הספר לשירותי הרווחה, לאחר שהילדים התנהגו בצורה חריגה. בחקירתם, ההורים קשרו עצמם למעשים המיוחסים להם ולכן מעצרם הוארך.

עורך דינם של ההורים, עו"ד דניאל חקלאי, מסר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי התלונות מקורן במוחה הפורה של בתן של שני החשודים. "מדובר בילדה פנטזיונרית שיש לה בעיות רפואיות שמטופלות על ידי גורמים רפואיים", אמר עו"ד חקלאי. "מדובר בשני הורים נורמטיבים והמעשים שמיוחסים להם אינם אלא דמיון", הוסיף.