חשד: הפעיל מזקקת וודקה בבית כנסת בת"א

תושב בת ים חשוד כי הפעיל מזקקה לייצור וודקה ו-וויסקי במקום הכי לא צפוי: בית הכנסת הגדול בת"א. הבלשים שפשטו על המבנה בעקבות מידע מודיעיני החרימו מאות בקבוקים מזוייפים שנמכרו לפיצוציות באזור. מעצרו של החשוד הוארך ב-4 ימים

בורא פרי הוודקה: למתפללי בית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי בתל אביב לא היה מושג מה מסתתר בתוך היכל הקודש שלהם. חוקרי מפלג ההונאה של משטרת תל אביב גילו כי במקום פעלה מזקקה לייצור וודקה ו-ויסקי.

למפעיל המזקקה שלום חדד, תושב בת ים בן 57, שכר חדר בחלק האחורי של בית הכנסת הגדול כדי להפעיל ממנו את עסקיו. בתחילה, שימש המקום כמחסן למשקאות מזויפים, אולם חדד החליט להרחיב את עסקיו.

80 שקלים לבקבוק "פילנדיה" מזוייף

החשד הוא כי חדד הקים במקום מזקקה והחל לייצר בעצמו סוגים שונים של אלכוהול. המשקאות נמזגו לבקבוקי משקה של מותגים שונים כמו וודקה "פילנדיה", "סמירנוף", "אבסולוט", "ג'י אנד בי" ונוספים. על פי החשד, הוא נהג לגבות מבעלי פיצוציות באזור 20 שקלים עבור בקבוק, ואילו בעלי הפיצוציות מכרו את הבקבוקים תמורת 60-80 שקלים.

השוטרים הצליחו לתפוס את חדד לאחר שמידע מודיעיני על מכירת משקאות מזויפים הגיע לידיהם. הם לא תיארו לעצמם שיימצאו גם מזקקה במקום. "רק אחרי שפשטנו על המקום, הבינו אנשי בית הכנסת מה יצא בתקופה האחרונה מבת הכנסת שלהם", סיפר אתמול גורם במשטרת ת"א.

החשוד הכחיש את המעשים המיוחדים לו והוא אינו משתף פעולה עם חוקריו. הוא הובא אתמול לבית המשפט בתל אביב שם הוארך מעצרו בארבעה ימים.