אמו של אברמוב: "הרשויות הרגו את הבן שלי"

פחות מיממה לאחר התאבדותו של שי אברמוב בתא המעצר, מאשימה אמו את הרשויות במותו. לדבריה של האם, השוטרים הכו והשפילו את אברמוב מול ילדיו, וגזרו את דינו עוד לפני המשפט. "לא הייתה שום כת, הוא דגל בחינוך ילדים לאהבה", טוענת אמו. ואילו עורכת דינו של אברמוב אומרת: "נסיבות מותו עדיין לא ידועות"

בני משפחתו של שי אברמוב, שהתאבד אמש בתא המעצר, עדיין לא מאמינים שכך בחר לשים קץ לחייו. אימו של אברמוב, מי שעמד על פי החשד בראש כת האיתקה, האשימה היום את המשטרה לאחר שנודע לה על דבר מותו וטענה: "הרשויות הרגו את הבן שלי".

"הוא מעולם לא עסק בכתות אלא בחינוך ילדים", אמרה בצער רבקה אברמוב למצלמות חדשות 2, והוסיפה: "לבני נעשה עוול גדול מאד. הוא היה אדם חיובי ביותר, שבעבר עשה רק טוב. שפטו אותו וגזרו את דינו עוד לפני שהיה משפט".

לדברי אמו של החשוד, המשטרה היא זאת שהיתה אחראית למקרה הטרגי שאירע למשפחתם. "המשטרה רמסה את זכויותיו כאזרח במדינת חוק. המשטרה היכתה והשפילה אותו לעיני ארבעת ילדיו הקטנים. וזאת הדוגמה שמשטרת ישראל נותנת יד לאלימות", הוסיפה אברמוב.

לדבריה, לא ייתכן שבמדינה שלנו ייעשה דבר כזה. "הרשויות הרגו את הבן שלי. לא הייתה שום כת, הוא דגל בחינוך ילדים לאהבה", לדברי האם.

עורכת דינו: "נסיבות מותו עדיין לא ידועות"

פרקליטתו של אברמוב, עו"ד אבישג כהן, חיזקה את דבריה של האם וטענה: "אני כבר במהלך הארכת המעצר הראשונה טענתי שהוא הוכה, הושפל וכבודו נרמס לעיני ארבעת ילדיו הקטנים ואשתו. הוא הגיע לביהמ"ש כשהוא חבול בפניו וחולצתו מוכתמת בדם".

כהן הוסיפה: "בית המשפט הורה על כך שהוא יראה רופא באופן מיידי, אולם עם זאת אני ראיתי אותו אתמול בבוקר כשהוא עדיין סובל מכאבים והוא עוד לא ראה רופא. הוא לא ראה רופא עד לרגע שהוא מת".

"כשנפגשתי עמו לא התרשמתי שמדובר באדם שעשוי לשים קץ לחייו", הסבירה כהן. "נסיבות מותו עדיין לא ידועות, עדיין אין הודעה רשמית שמדובר בהתאבדות. יש כאן מחדלים רבים, ואנחנו נעמוד על כך שמישהו יצטרך לתת את הדין לאחר שעצור מוצא את מותו בדרך שעדיין לא ברורה לנו".

בתגובה לטענות מסר דובר שב"ס: "כלל הפעולות הקשורות להתאבדותו ייבדקו על-ידי ועדת החקירה שמונתה בשב"ס. בנוסף יתקיים הליך של חקירת סיבת מוות שתבוצע על-ידי שופט"

תלה את עצמו בחוט מכנסיים

אברמוב שנעצר השבוע בחשד לביצוע עבירות אלימות חמורות בילדים, התאבד אמש בבית המעצר הדרים, כך הותר הבוקר לפרסום. מחקירה ראשונה של נסיבות ההתאבדות עולה כי הוא הוציא חוט ממכנסיו ותלה את עצמו באמצעותו.

הסוהר האחראי הבחין באברמוב כאשר הוא תלוי והזעיק למקום צוות של מד"א. הניסיונות של סגל החובשים בבית המעצר ושל אנשי מד"א שהגיעו למקום לבצע באברמוב החייאה עלו בתוהו ומותו נקבע במקום.

בשירות בתי הסוהר אומרים כי לאחר שהגיע לבית המעצר, נבדק אברמוב על ידי עובד סוציאלי ולא הוגדר כעציר בעל סבירות גבוהה להתאבד, והוא אינו טעון השגחה. בעקבות המקרה הוקמה ועדת חקירה ובמקביל נפתחה חקירה במשטרת ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חשד: אברמוב עמד בראש כת שדגלה בהתעללות בילדים

לפני יומיים הצליחו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז המרכז במשטרה בתום חקירה מאומצת לעצור את ראש כת האיתקה, שי אברמוב. אברמוב היה דרוש לחקירה זה זמן רב בחשד שעמד בראש כת ששמה לעצמה כמטרה לחנך ילדים תוך שימוש נרחב באלימות. אברמוב נעצר עם בת זוגו ונחקר בשעות אלו.

רפ"ק אשר עזרי מימ"ר מרכז, פונה למי שהיה מעורב במקרי אלימות מסוג זה, ומציע לו להתלונן במשטרה. "מבחינתו בני הזוג חשודים בתקיפת ילדים", מספר רפ"ק עזרי. קצין המשטרה סיפר כי החשוד הציג את עצמו כקואצ'ר, וכאדם שמטפל באנשים, בדרכים שלנו נראות לא מקובלות. "התורה שלו", מסכם עזרי, "הייתה העובדה שבשביל להתנקות, צריך לעבור קשיים פיזיים".

פרשת שי אברמוב - סיקור מיוחד:

הותר לפרסום: שי אברמוב התאבד בתא המעצר

המורה המתעללת: ראש הכת נעצר

חשד: מורה הרעיבה והכתה את בנה