הותר לפרסום: ראש כת האיתקה שי אברמוב התאבד בתאו

יומיים לאחר שנעצר, תלה את עצמו בתאו אתמולב ערב שי אברמוב, מנהיג כת האיתקה. אברמוב נעצר לאחר שהמשטרה חשדה כי עמד בראש הכת שדגלה בחינוך נוקשה של ילדים. לפני כשלושה שבועות נעצרה מורה שהשתייכה לכאורה לכת, בחשד שהתעללה בילדיה. בעקבות המקרה, נפתחה חקירה בשירות בתי הסוהר

שי אברמוב, ראש כת האיתקה שנעצר השבוע בחשד לביצוע עבירות אלימות חמורות בילדים, התאבד אתמול בערב בבית המעצר הדרים, כך הותר הבוקר לפרסום. מחקירה ראשונה של נסיבות ההתאבדות עולה כי הוא הוציא חוט ממכנסיו ותלה את עצמו באמצעותו.

הסוהר האחראי הבחין באברמוב כאשר הוא תלוי והזעיק למקום צוות של מד"א. הניסיונות של סגל החובשים בבית המעצר ושל אנשי מד"א שהגיעו למקום לבצע באברמוב החייאה עלו בתוהו ומותו נקבע במקום.

בשירות בתי הסוהר אומרים כי לאחר שהגיע לבית המעצר, נבדק אברמוב על ידי עובד סוציאלי ולא הוגדר כעציר בעל סבירות גבוהה להתאבד, והוא אינו טעון השגחה. בעקבות המקרה הוקמה ועדת חקירה ובמקביל נפתחה חקירה במשטרת ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חשד: אברמוב עמד בראש כת שדגלה בהתעללות בילדים

לפני יומיים הצליחו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז המרכז במשטרה בתום חקירה מאומצת לעצור את ראש כת האיתקה, שי אברמוב. אברמוב היה דרוש לחקירה זה זמן רב בחשד שעמד בראש כת ששמה לעצמה כמטרה לחנך ילדים תוך שימוש נרחב באלימות.

רפ"ק אשר עזרי מימ"ר מרכז, פונה למי שהיה מעורב במקרי אלימות מסוג זה, ומציע לו להתלונן במשטרה. "מבחינתו בני הזוג חשודים בתקיפת ילדים", מספר רפ"ק עזרי. קצין המשטרה סיפר כי החשוד הציג את עצמו כקואצ'ר, וכאדם שמטפל באנשים, בדרכים שלנו נראות לא מקובלות. "התורה שלו", מסכם עזרי, "הייתה העובדה שבשביל להתנקות, צריך לעבור קשיים פיזיים".

תזכורת: המורה התעללה בבנה

לפני כשלושה שבועות נעצרה מורה בת 42 מנתניה בחשד להתעללות בבנה הקטן בן ה-10, כדי "לחנכו". שוטרים שהוזעקו בלילה לבית המשפחה בעקבות רעש שפרץ מהדירה, מצאו באחד החדרים את הילד כשהוא חבול ומדמם בראשו. מעצרה של האם הוארך היום ב-4 ימים.

לאחר סריקה מיהרה שביצעו בחדרי הבית, הבחינו השוטרים בשני ילדים, בן 14 ובן 10, כשהצעיר חבול כולו ומדמם מראשו. ההורים אמרו תחילה להגנתם כי הילד נפצע בנפילה מהאופניים אך למרות זאת החליטו השוטרים לעכב את בני המשפחה לחקירה בתחנת המשטרה.

בחקירתה סיפרה האם, העובדת כמורת תיכון, כי הוציאה את בנה הצעיר ממסגרת הלימודים בשנה שעברה כדי לחנך אותו בבית. בנוסף הודתה כי נהגה להכות את אותו במספר הזדמנויות שונות כדי חנכו, וציינה: "חושך שבטו שונא בנו".