יהושוע פולק: מותר לי ולאולמרט להגיד שלום

אחרי התיעוד של אולמרט משוחח עם שולה זקן ויהושע פולק, זאת למרות האיסור של המשטרה על מעורבים בפרשת הולילנד לשוחח ביניהם, הגיב פולק לראשונה לדברים. "מותר לי ולאולמרט לשוחח", הוא מסביר, "הוא שאל לשלומי, אני שאלתי לשלומו ולא דיברנו מילה מעבר לכך"

אמש חשפנו לראשונה כי רה"מ לשעבר אהוד אולמרט פגש ושוחח עם גורמים החשודים יחד איתו במעורבות בשחיתות בפרשת הולילנד. במהלך חתונת בתו של השר לשעבר אריה דרעי תועד אולמרט כאשר הוא מדבר עם מי שהייתה ראש לשכתו שולה זקן, ועם מי ששימש אז כסגנו כראש העיר, יהושע פולק.

היום הגיב לראשונה פולק על תיעוד המפגש עם אולמרט. "לא היה ולא נברא", אומר פולק. "דיברנו על ענייני בריאות. שאלתי לשלומו, הוא שאל לשלומי, ככה זה כשאתה פוגש מכר ותיק", הוסיף סגן ראש העיר לשעבר. בתגובה לטענה כי השיחה הזו בעצם התקיימה למרות שהמשטרה אוסרת על מעורבים בפרשה לדבר ביניהם מחשש לשיבוש החקירה, הסביר פולק כי "מותר להגיד שלום".

אולמרט הפר את ההוראות?

אמש נערכה חתונתה של בתו של אריה דרעי במלון "רמדה" בירושלים. אל האירוע המשמח הגיעו רבים מבכירי המשק וחבריו הקרובים של דרעי, בהם גם הנחקר הטרי בפרשת הולילנד – ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

למרות ההוראה הברורה שקיבל אולמרט מחוקרי המשטרה במהלך חקירתו הממושכת אתמול שלא לבוא בשום סוג של מגע עם גורמים הקשורים בחקירת פרשת הולילנד, נפגש אולמרט במהלך הערב עם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן וכן עם יהושע פולק, סגן ראש עיריית ירושלים החשוד גם הוא בפרשה, וצולם כשהוא משוחח עם שניהם.

אולמרט תועד מסתודד ומחליף דברים עם שולה זקן בשתי הזדמנויות שונות, ובמקרה של פולק - אף צולם כשהוא משוחח עימו ארוכות בתוך רכבו של סגן ר' עיריית ירושלים.

בצאתו מהחתונה הגיב אולמרט לראשונה על החקירה בעניינו ואמר למצלמת חדשות 2 באינטרנט כי "הכל היה רציני".

המשטרה: ייתכן שנדרוש מעצר בית

דובר המשטרה מסר בתגובה לכתבנו משה נוסבאום שהנושא ייבדק על ידי חוקרי המשטרה ויטופל כבר מחר. ייתכן מאוד, אומרים במשטרה, שבעקבות הצילומים הללו יבקשו החוקרים להחמיר את תנאי שחרורו של אהוד אולמרט ואולי אפילו עד כדי מעצר בית.

במשטרה הוסיפו עוד כי באשר לעניינה של זקן, הרי שעצם המפגש עם אולמרט והשיחה בין השניים עומדים בסתירה מוחלטת לתנאי שיחרורה מן המעצר ולפיכך יידרשו החוקרים להחליט אם יש מקום לעצור אותה מחדש.

אמיר דן, דוברו של אולמרט, מסר בתגובה: "מר אולמרט שומר באדיקות על המגבלות שמתחייבות מהחקירה, מגבלות אלה לא מונעות ממנו לברך אנשים לשלום כאשר הוא פוגש אותם באקראי". 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות