מסתמן: המשטרה לא תעניש את אולמרט

המשטרה דנה בשיחות שקיים אתמול אולמרט עם חשודים בפרשת הולילנד. למרות שתוכן השיחות לא נודע, נראה שלא יינקטו הליכים נגד ראש הממשלה לשעבר הנחקר בפרשה. הסיבה: הפגישה עם זקן ופולק הייתה אקראית

מהלך בין הטיפות: השיחות החשאיות שניהל ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט עם נחקרים בפרשת הולילנד, לא מהוות עילה לפתיחת חקירה נגדו, כך עולה מהערכה שקיימו היום גורמים במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים על תיעודי ווידאו? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות שתוכן השיחות אינו ידוע, במשטרה החליטו לא לנקוט הליכים נגד אולמרט בטענה שהשיחות היו חלק מפגישה מקרית ולא תוכננו מראש. גורמים במשטרה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט שהשיחות התקיימו במקום ציבורי ללא תכנון מוקדם ולכן נראה שהן לא מהוות עילה לשיבוש הליכי חקירה.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נחקר אתמול במשטרה, ובסיום החקירה שוחרר לביתו עם הוראה ברורה מהחוקרים שלא ליצור כל מגע עם כל מי שקשור לחקירת הולילנד. אלא שאמש, במהלך חתונת בתו של דרעי, קלטו מצלמות חדשות 2 באינטרנט את אולמרט משוחח עם שולה זקן.

המשטרה הורתה לאולמרט לא ליצור קשר עם חשודים

אמש נערכה חתונתה של בתו של אריה דרעי במלון "רמדה" בירושלים. אל האירוע המשמח הגיעו רבים מבכירי המשק וחבריו הקרובים של דרעי, בהם גם הנחקר הטרי בפרשת הולילנד – ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

בין המשתתפים בחתונה, פרט לאולמרט, היו גם שר החוץ אביגדור ליברמן, שר השיכון אריאל אטיאס, שר המשפטים יעקב נאמן וגם דודי אפל, מי שהורשע אך לפני כמה שבועות בעבירות שוחד.

למרות ההוראה הברורה שקיבל אולמרט מחוקרי המשטרה במהלך חקירתו הממושכת אתמול שלא לבוא בשום סוג של מגע עם גורמים הקשורים בחקירת פרשת הולילנד, נפגש אולמרט במהלך הערב עם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן וכן עם יהושע פולק, סגן ראש עיריית ירושלים החשוד גם הוא בפרשה, וצולם כשהוא משוחח עם שניהם.

אולמרט תועד מסתודד ומחליף דברים עם שולה זקן בשתי הזדמנויות שונות, ובמקרה של פולק - אף צולם כשהוא משוחח עימו ארוכות בתוך רכבו של סגן ר' עיריית ירושלים.

בצאתו מהחתונה הגיב אולמרט לראשונה על החקירה בעניינו ואמר למצלמת חדשות 2 באינטרנט כי "הכל היה רציני".

אולמרט נחקר במשך 8 שעות

אהוד אולמרט נחקר אתמול במשך קרוב ל-8 שעות במטה היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד בגין חלקו בפרשת הולילנד. בתום החקירה שוחרר אולמרט לביתו ללא תנאים מגבילים, והוא צפוי להיחקר שוב כבר ביום ראשון הקרוב.

בסיום החקירה מסרו מקורביו של רה"מ לשעבר כי הוא "לא הופתע משום שאלה ולא היסס בשום תשובה", וכי האווירה הייתה עניינית. אולמרט שוחרר כאמור ללא תנאים מגבילים, אך נאסר עליו לשוחח עם גורמים הקשורים בפרשת הולילנד.

אולמרט צפוי להיחקר בהמשך לצד פרשת הולילנד גם בפרשות האחרות שנקשרו עימה, כמו למשל פרשות חוות זרע, צוק מנרה ותעשיות מלח, פרשה שבעטיה נעצר איש העסקים דני דנקנר. 

קצין משטרה בכיר אמר לחדשות 2 שכבר בפתח החקירה יאמרו לו החוקרים שהוא חשוד בשורה של מקרים שבהם קיבל לכאורה שוחד כספי ולכן הוא נחקר באזהרה. כמו כן, ישנו סיכוי שאולמרט יצטרך להתעמת מול חשודים אחרים או אפילו מול עד המדינה במהלך חקירותיו.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות