הבוקר: אולמרט ייחקר בתיק הולילנד

שבועות ארוכים לאחר חשיפת פרשת השחיתות ואחרי שורת עדים שצעדו לחדר החקירות, מגיע גם תורו של רה"מ לשעבר. אולמרט ייחקר הבוקר לראשונה ביאח"ה תחת אזהרה בחשד לקבלת שוחד כספי. צפוי להיחקר גם בפרשות נוספות ששמו נקשר בהן

אחרי שורת העדים שצעדו לחדרי החקירות בפרשת הולילנד, מגיע גם תורו של אולמרט: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט יצא מביתו שבמוצא לעבר יחידת ההונאה במשטרת ישראל הממוקמת בלוד, שם ייחקר על חלקו בפרשת הולילנד.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אולמרט צפוי להיחקר לצד פרשת הולילנד גם בפרשות האחרות שנקשרו עימה, כמו למשל פרשות חוות זרע, צוק מנרה ותעשיות מלח, פרשה שבעטיה נעצר איש העסקים דני דנקנר. אולמרט יתייצב הבוקר לראשונה בתחנת משטרה לצורך חקירתו ולא ייחקר, כפי שקרה בחקירות הקודמות, במעון ראש הממשלה - זאת מאחר שכעת הוא כבר אזרח רגיל מן השורה.

קצין משטרה בכיר אמר לחדשות 2 שכבר בפתח החקירה יאמרו לו החוקרים שהוא חשוד בשורה של מקרים שבהם קיבל לכאורה שוחד כספי ולכן הוא נחקר באזהרה. כמו כן הוסיפו גורמים במשטרה כי החקירה צפויה להימשך שעות ארוכות וימים ארוכים. כמו כן, ישנו סיכוי שאולמרט יצטרך להתעמת מול חשודים אחרים או אפילו מול עד המדינה במהלך חקירותיו.

"הגיע הזמן שהמשטרה תבדוק את החשדות מול אולמרט"

ראש הממשלה לשעבר נערך כבר שבועות לקראת זימונו לחקירה. לטענתו, הוא לא קיבל מעולם שוחד - לא במישרין ולא בעקיפין. ככל הנראה, לא צפויים החוקרים לעצור את אולמרט בתום חקירתו, אלא לשחרר אותו בתנאים מגבילים. ייתכן שכבר מחר, בתום חקירתו הראשונה, הוא יזומן לחקירה נוספת.

"לאחר שישה שבועות של הדלפות מופרכות וחסרות בסיס, התפנתה סוף סוף המשטרה לבדוק את הטענות עם אולמרט עצמו, ויתאפשר לו לראשונה להתייחס לגופן של טענות", אמר אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט. "אהוד אולמרט הבהיר מפורשות יותר מפעם אחת כי מעולם לא הוצע לו שוחד וכי מעולם לא לקח שוחד, לא במישרין ולא בעקיפין. עצוב מאד, שהמשטרה מדליפה את עצם ההזמנה לחקירה והופכת את העניין כולו להצגה".

אולמרט: "מופתע ומכחיש כל קשר"

בזמן שפרשת "הולילנד" התפוצצה בארץ, היה אולמרט בדרכו למדריד. "טסתי לחו"ל שבועיים מראש ואף אחד לא פנה אלי או לפרקליטיי", אמר בחודש שעבר מבית המלון בו הוא שהה. "אני מופתע ומכחיש כל קשר לכל הרמזים שהושמעו בנושא", אמר אולמרט. והוסיף שאינו מבין על מה כל המהומה.

פרשת השחיתות במתחם הבנייה "הולילנד" שבירושלים, הוגדרה על ידי גורמים המעורבים בחקירה כפרשת השחיתות הגדולה ביותר בישראל, לאחר שעל פי החשד העבירו גורמים הקשורים לפרויקט עשרות מיליוני שקלים לבכירים בעיריית ירושלים על מנת שאלה יאשרו את בניית הפרויקט בקלות. היום נחשפות עדויות של גורמי הנדסה בעיר, ולהם ממש לא נוח עם ההחלטות שנאלצו לקבל בהנחתה.

אורי בן-אשר, ששימש באותה תקופה כמהנדס העירייה מתאר את הלחץ שהופעל עליהם. "זה הגיע לוועדה המקומית בלי הבדיקה שלנו", הוא אמר, והסביר כי ביקש מהקבלנים מודל של הבנייה המתוכננת במתחם, אך אלה פשוט התעלמו. "זה הגיע לוועדה המקומית בתהליך של המרצה, כנראה בעקבות דיבורים בין אהוד אולמרט, אז ראש העירייה, לאורי לופוליאנסקי, אז ראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה".