עורך דינו של נהג קו 361: "יש חשש שהוא יפגע בעצמו"

נהג קו 361 של אגד שהיה מעורב בתאונת הדרכים הקטלנית בה נהרגו 5 בני אדם ביום חמישי האחרון, הובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו. "הוא נמצא במצב נפשי ירוד", סיפר עורך דינו בראיון לערוץ החדשות, "מאשימים רק אותו אבל שוכחים את נהג המשאית שעמד בצורה לא חוקית וחסם את הנתיב". האזינו לראיון עם עורך הדין

"חוץ מבכי לא שמעתי ממנו כלום" - כך מספר הבוקר פרקליטו של נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה הקטלנית ביום חמישי האחרון בכביש עכו-כרמיאל, בה נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו עשרות. "הוא נמצא במצב נפשי ירוד מאוד והיה תחת השגחה מיוחדת במשך סוף השבוע בבית המעצר קישון מחשש שיפגע בעצמו", הוסיף עורך הדין.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי עורך הדין באסל פלאח, המייצג את הנהג גאנם בהאג'ת בן 25 מהכפר סג'ור, ישנם גורמים נוספים שתרמו לתאונה הקטלנית. "כולם מדברים על נהג האוטובוס, אבל שוכחים שהיה שם גם נהג משאית שחנה באמצע הכביש", ציין פלאח בראיון לערוץ החדשות. "חוקר המשטרה אישר ביום שישי האחרון שהסמיטריילר שהעמיס קרוב ל-40 טון עמד בצד הדרך באופן לא חוקי".

מלבד מיקום המשאית בכביש, פלאח מפנה אצבע מאשימה לחברת אגד - המעסיקה של הנהג - שלטענתו "זרקה אותו אל האש ללא הכשרה מתאימה",  למרות שבהאג'ת הינו תושב האזור, שמכיר את האזור מצוין. "אי אפשר לתת לנהג את אחד הקווים הכי קשים אחרי חודשיים בתפקיד", הדגיש פלאח.

"ייתכן שהוא יואשם בגרימת מוות"

בערב התאונה, פורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי נהג האוטובוס, צעיר בן 25 הנוהג רק שנה אחת על הכביש, זומן השבוע לשיחת נזיפה ואזהרה על ידי מפקחיו, לאחר שלא שמר מרחק מרכב אחר.

הבוקר, כאמור, הגיע בהאג'ת לדיון נוסף בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעכו, אולם לפני תחילת הדיון הוא הועבר לאגף התנועה לצורך חקירה נוספת. לדברי עו"ד פלאח קיימת אפשרות שהנהג לא יואשם בהריגה. "חוקר ותיק ציין בפני השופט ביום שישי האחרון שעדיין אין אפשרות לקבוע את סעיף האישום נגדו", הסביר פלאח. "ייתכן שהוא יואשם בגרימת מוות ולא בהריגה".

סמלת אינה סברדלוב בת ה-21, תובא למנוחות היום בבית העלמין בצפת. ביום שישי האחרון נערכו לוויותיהם של ארבעה מהרוגי התאונה - בהם גם קצין, חיילת ואיש שב"ס: סרן אביב אלדן (26) מכרמיאל, רב-כלאי סלאח עבדאללה (42) מהכפר כיסרא שבגליל, שר נידם (62) מצפת וזהר זהבי יצחק (56) מחיפה.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

התאונה הקשה בצפון - סיקור מיוחד:

5 הרוגים ו-27 פצועים בתאונת דרכים קטלנית בצפון

נהג האוטובוס ננזף על עבירות תנועה