נהג האוטובוס הובל לביהמ"ש בדמעות

נהג קו 361 של אגד, שהיה מעורב אמש בתאונת הדרכים הקטלנית בה נהרגו 5 בני אדם, הובא לדיון בבית המשפט ומעצרו ביומיים. במהלך הדיון נראה הנהג נסער, בוכה ומגמגם. פרקליטו טוען: "אגד הפקירו אותו"

נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה הקטלנית אתמול בה נהרגו חמישה בני אדם, הובא לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בעכו, שם הוארך מעצרו ביומיים. מחקירה ראשונית מסתמן כי הנהג הוא זה שאחראי לתאונה הקטלנית.

הנהג, גאנם בהאג'ת בן 25 מהכפר סג'ור, היה שרוי במצב של הלם לאחר התאונה. הוא אושפז במצב קל בבית החולים בנהריה. היום בליווי שוטרים הוא הובא לבית המשפט, כשדמעות זולגות מעיניו. במשטרה עדיין ממשיכים לחקור את נסיבות האירוע.

סניגורו של הנהג, עו"ד באסל פלאח, סיפר טרם פתיחת הדיון, כי מרשו הוא נהג חדש, אך ללא כל רקע של עבירות תנועה. לטענתו חברת אגד לא הדריכה כראוי את הנהג, והוא לא הכיר בצורה מספקת את תחנות הקו בכביש בין עכו לכרמיאל.

עו"ד פלאח הוסיף כי אגד הפקירו את בהאג'ת, שלטענתו חזר וביקש שיוסיפו לו מלווה מטעמם. לדבריו הוא ביקש מלווה שיעזור לו להכיר את הדרך, אך למרות הבקשות הוא נענה בשלילה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין ההרוגים - קצין, חיילת ואיש שב"ס

בשעת לילה מאוחרת הותרו לפרסום שמותיהם של חמישה מהרוגי התאונה - בהם גם קצין, חיילת ואיש שב"ס: סרן אביב אלדן (26) מכרמיאל, סמל אינה סברדלוב (21) מצפת, רב-כלאי סלאח עבדאללה (42) מהכפר כיסרא שבגליל, שר נידם (62) מצפת וזהר זהבי יצחק (56) מחיפה.

אמש פורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי נהג האוטובוס, צעיר בן 25 הנוהג רק שנה אחת על הכביש, הוזמן השבוע לשיחת נזיפה ואזהרה על ידי מפקחיו, לאחר שלא שמר מרחק מרכב אחר. חלפו רק כמה ימים - ואותו הנהג היה אשם, כך נראה, בתאונה המחרידה בה נהרגו לפחות 5 בני אדם ונפצעו עשרות.

"לתאונה הקשה קדמה תאונה קלה", סיפר אמש לחדשות 2 סגן מפקד המחוז הצפוני במשטרה, תנ"צ זוהר דביר. "רכב פרטי חלף בכביש ושיפשף את המשאית. נהג המשאית עצר לאחר כ-150 מ' לבדוק נזק ולאסוף פרטים. אוטובוס אגד התנגש בו והצד הימני של האוטובוס ממש חדר למכולה של הסמי טריילר. זאת הסיבה לכמות הנפגעים הגדולה".

נהג המשאית כאמל טאהה, תושב הכפר כאבול שבגליל, שיחזר היום את שאירע: "ראיתי במראה את האוטובוס מתקרב, והרגשתי שהוא עומד להיכנס בי", אמר לחוקרים שהגיעו לגבות ממנו עדות ממיטתו בבית החולים בנהריה - שם הוא מאושפז במצב קל. "עצמתי את העיניים והחזקתי חזק את ההגה. לא ידעתי מה לעשות. אחרי שהוא נכנס בי מאחורה קפצתי מהמשאית וביקשתי עזרה".

"חשבתי שהוא רוצה לעמוד מאחוריי - ואז הרגשתי מכה"

"האוטובוס כנראה סטה מהמסלול שלו", שיחזר טהה. "חשבתי בהתחלה שהוא רוצה לעמוד מאחוריי, ואז הרגשתי את החבטה הקשה. כל האנשים החלו לעזור וראיתי את מראות הזוועה". לדבריו, הוא כבר 19 שנה על הכביש - מבלי שנרשמה לו עבירת תנועה אחת.

התאונה אירעה בכביש 85, המקשר בין עכו לכרמיאל: אוטובוס של אגד התנגש במשאית סמיטריילר שעמדה בשולי הכביש. עשרות אמבולנסים של מד"א, כוחות גדולים של משטרה ובנוסף כוחות חילוץ ומסוקים הוזעקו למקום ופינו את עשרות הפצועים לבתי החולים בצפון.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

התאונה הקשה בצפון - סיקור מיוחד:

5 הרוגים ו-27 פצועים בתאונת דרכים קטלנית בצפון

נהג האוטובוס ננזף על עבירות תנועה