החשוד ברצח אריק רפאילוב ז"ל: לא התכוונתי לפגוע בו

ולדימיר גוטלייב, החשוד שרצח את אריק רפאילוב ז"ל במכות פטיש בליל ל"ג בעומר, יישאר במעצר עוד 6 ימים, זאת לקראת הגשת כתב אישום נגדו - כך קבע היום בית המשפט המחוזי בבאר שבע. במהלך הדיון אמר החשוד ברצח: "לא התכוונתי לפגוע באריק הצעיר"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע האריך היום בשישה ימים את מעצרו של ולדימיר גוטלייב, החשוד שרצח במכות פטיש את אריק רפאילוב בן ה-16 בל"ג בעומר, משום שאיחר לחזור הביתה יחד עם חברתו - בתו של החשוד ברצח.

במהלך הדיון אמר החשוד ברצח: "לא התכוונתי לפגוע באריק הצעיר". בית המשפט קבע כאמור כי הוא יישאר במעצר עד יום שני, לקראת הגשת כתב אישום נגדו, אך לדברי עו"ד קטי צווטקוב - שמייצגת אותו מטעם הסניגוריה הציבורית - אין הצדקה בהחלטה. "גרסתו של מרשי מתחילת הפרשה הייתה כי הוא נתן אגרוף לאריק ז"ל וזה מה שגרם כל הנראה למותו. המשטרה מנסה כבר בהארכת מעצר נוספת להביא לכך שיודה שהכה אותו בפטיש".

"עדותו כלל לא רלוונטית לכאן או לכאן - כיוון שחוות הדעת הפתולוגית מהנתיחה שבוצעה כבר, אמורה לקבוע בוודאות כיצד נפגע אריק", הוסיפה עורכת הדין. "יש הבדל משמעותי בין פגיעה של פטיש לבין מכת אגרוף. מרשי לא מכחיש שהוא היה במקום ושנתן את המכה, אבל צריך להסתמך על ממצאים אובייקטיביים שיתבררו עם הגעת הדוח והגשת כתב האישום - אז גם נוכל להגיב כיאות".

חברתו של אריק מדברת

 "בחלומות הכי שחורים שלי לא האמנתי שאריק יירצח על ידי אבי החורג", כך אומרת מ' בת ה-15, חברתו של אריק רפאילוב ז"ל בן ה-16 מבאר שבע שהוכה למוות, על פי החשד, על-ידי אביה החורג.

בראיון לעיתון מעריב מספרת מ' בלב כבד על ייסורי המצפון שנוקפים אותה, "כואב לי מאוד שזה הסתיים בצורה כזו טרגית".

כיממה לאחר שאריק מת, נעצרה גם מ'. על פי החשד, שיבשה הצעירה הליכי חקירה, ומסרה למשטרה מספר גרסאות סותרות במטרה להגן על האב ולדימיר גוטלייב. מ' טוענת כי אין לה חלק במותו של אריק, "אני לא אשמה", היא מדגישה בהתבטאויות ראשונות מאז ששוחרה ממעצר לאחר שנחשדה במסירת עדות כוזבת בפרשת הרצח.

"השוטרים היו גסים אליי כדי לשבור אותי"

"זו הייתה בשבילי טראומה קשה", היא אומרת למקוביה ולסנגוריה עורכי הדין תמיר מרום ופאולה ברוש, "לא מספיק שאיבדתי את אריק, שהיה ידיד טוב שלי, גם אמא שלי הייתה במעצר וגם עליי השוטרים שמו אזיקים, ככה סתם כדי לשבור אותי".

מ' טוענת בתוקף כי לא שיקרה למשטרה וכי מסרה גרסה מדויקת למה שחוותה באותו ערב טרגי. "אני לא עבריינית, החוקרים התנהגו אליי בצורה קצת גסה. הם רצו לשבור אותי ולגרום לי להרגיש אשמה ולהודות במשהו שלא עשיתי".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק