מדוע הותקף עורך הדין על ידי השוטרים?

עו"ד עטיה בסך הכל הגיע כדי להיפגש עם אחד הלקוחות שלו, שהיה עצור במשטרה והותקף, כך לפחות לטענתו, על ידי חוקר המשטרה שהיה במקום. "הושפלתי", הוא אומר הערב לחדשות 2. "נפלתי לאחור ודיממתי ושכבתי במסדרון בתחנת המשטרה ואף אחד לא ניגש אלי, חוץ מאזרח שעמד שם וניגש אלי להגיד לי שאיבדתי את ההכרה", הוא נזכר

אלימות במשטרה: המפגש אתמול בין עו"ד רן עטיה לבין מי שאחראים על המאבק באלימות הסתיים באף שבור וסדק בגולגולת של עורך הדין שטוען שהותקף על ידי הקצין החוקר. לטענת עטיה, כל חטאו היה שהגיע להיפגש עם החשוד שהוא מייצג, "הפתעה" שהייתה ככל הנראה לא נעימה לחוקר.

"נכנסתי לתחנה, ניגשתי ליומנאי ואמרתי לו שאני רוצה להיפגש עם הלקוח", אומר עו"ד עטיה. "היומנאי אמר לי לדבר עם הקצין החוקר", הוסיף עטיה שהחליט לציית להוראת היומנאי וניגש אל הקצין החוקר - שלא שמח לראותו, בלשון המעטה.

"הרגשתי מושפל כבר מהרגע שהחוקר צעק עלי", אומר עו"ד עטיה וטוען כי מבחינתו השיא היה ברגע המכה. "נפלתי לאחור ודיממתי ושכבתי במסדרון בתחנת המשטרה ואף אחד לא ניגש אלי, חוץ מאזרח שעמד שם וניגש אלי להגיד לי שאיבדתי את ההכרה", הוא נזכר. "הושפלתי", הוא מסכם את הרגשתו.

עטיה זוכר כמעט לפרטי פרטים את רגע ההשפלה. "הקצין קם בצורה מאיימת, הדלת נטרקה ואני תפסתי את הראש, הלכתי שני צעדים אחורה ונפלתי", הוא מספר.

"מי ישמור על השומרים?"

עטיה ההמום ביקש להגיש תלונה על הקצין התוקף, אך השוטרים נזעקו להגן על חברם ומנעו ממנו לעשות זאת בכל דרך. "כשביקשתי להגיש תלונה הם אמרו שיעצרו אותי", טוען עטיה. "ניסו לגרש אותי מהתחנה".

עכשיו, כשהוא סובל מסדק בגולגולת ומאף שבור, עטיה דורש מהמדינה לטפל בקצין התוקף. "אם ככה מתנהג קצין משטרה כלפי עורך דין, כאילו הוא אחרון העבריינים, מה יגידו אנשים אחרים?", שואל עו"ד חוגי צדוק, סניגורו של עטיה. "מי ישמור על השומרים?", הוא שואל.

רק אתמול התהדר מפכ"ל המשטרה בהורדת מפלס האלימות באוכלוסיה, אבל ככל הנראה את השינוי הגדול צריכה לעשות המשטרה מבפנים, כפי שמראה לנו המקרה של עו"ד עטיה.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי מפקד מרחב איילון ניצב משנה יהודה דהן עודכן על האירוע. "היות ועורך הדין הגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים, אנו מנועים מלטפל בעניין", נכתב בתגובה.