לראות ולא להאמין: מטפלים מתעללים בקשיש נכה צה"ל

המשטרה עצרה גבר בן 41 ואישה כבת 50, בחשד שהתעללו בנכה צה"ל שמשרד הביטחון אישר לו בעקבות מצבו הקשה להיות מטופל באופן קבוע, מי שהבחין בסימני ההתעללות ופנה למשטרה הוא אחיו של אותו נכה

זאת כנראה הדרך של המטפל הסיעודי שלום שוקרון להרגיע את סמי סרור, נכה צה"ל, בו הוא אמור לטפל. המטפל ישן ברכבו, וכשסרור מתחיל לרעוד מסיבה לא ברורה, הוא מתעורר ומתחיל לחבוט בראשו.

"אנחנו משאירים אותו לבד איתם, נכה צה"ל", אמר אחיו של סמי. אתמול עצרה המשטרה את שוקרון ואת בת זוגו, בלה בן פורת, שמטפלת גם היא בסמי.

סרור נפצע קשה בתאונת דרכים במלחמת ההתשה.אבל לפני חצי שנה, כנראה בעקבות הפציעה, הוא לקה באלצהיימר. מאז הוא אינו מסוגל ליצור קשר עם הסביבה, ומשפחתו ביקשה ממשרד הביטחון למנות לו מטפלים סיעודיים. היום הם כבר מתחרטים על כך.

בתמונות האלו נראה סמי יושב מחוץ לבית במשך שעות, כשהמטפלים מסתגרים בחדר השינה. רק סקרנות של עובר אורח מנעה אסון: הוא מזעיק את המטפלים, שמספקים לסרור מזון, אך משאירים  אותו שוב לבדו ברכב.

מחברת ORS שאחראית על שיבוץ כוח האדם מטעם משרד הביטחון נמסר בתגובה: "קיבלנו בהפתעה גמורה את הפרסום בנושא. אנו מצרים על כל פגיעה או כל התנהגות לא ראויה. מדובר במטפלים שנבדקו ורואיינו על ידי החברה עם קבלתם לתפקיד ולהם אין עבר פלילי. אנו מגנים בכל תוקף התעללות בכל אדם שהוא ומוקיעים מקרים מסוג זה".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק