הייתה אמורה להתחתן הערב - וגילתה שארוסה נוכל

גבר בן 32 מב"ש היה מוכן לעשות הכל כדי להוציא כסף במרמה מארוסתו - כולל לטעון בפניה שיש לו כסף רב בחו"ל ש"אוטוטו" צפוי לעבור לחשבונו הפרטי. הצעירה, שבלעה את הפתיון, השקיעה באהובה עשרות אלפי שקלים. בחקירתו הוא טען: "אני שקרן פתולוגי". האם הוא באמת התכוון להתחתן איתה?

הונאה בשם האהבה לכסף (חדשות 2)

"הרי אני מקודש לך באמצעות ארנקך וממונך" - זה לפחות מה שרצה, כך על פי החשד, תושב באר שבע בן 35 לעולל לתושבת נתניה, בת 30, עמה עמד להתחתן הערב. עם זאת, לאחר שהתגלה כי בחודשים האחרונים הוא התחזה לאדם אמיד והונה אותה, עצרה אותו המשטרה והחתונה בוטלה.

יריב אשואל מבאר שבע דרוש כבר מספר חודשים לחקירה במספר מקרים של הונאה כלכלית, אך הפעם הוא גם פגע בכל כללי הרומנטיקה המקובלים כששבר את ליבה של צעירה תמימה שהתאהבה בו והייתה מוכנה להתמסר לו לשארית חייה.

תחילת הסיפור כשאשואל, או לפי שמו ה"חדש" בתעודת הזהות, שירן פיי דניאלס, הכיר את הצעירה באמצעות הצ'אט של אתר תפוז. לאחר תקופה קצרה של שיחות באמצעות האינטרנט, התאהבה הצעירה באשואל והשניים עברו לגור יחדיו.

לאורך כל התקופה סיפר אשואל ל"אהובתו" כי הוא אדם אמיד ושבקרוב יקבל כסף רב ממשפחתו בחו"ל. הצעירה, שליבה כבר היה שייך לאשואל, בלעה את הפיתיון ודאגה בינתיים לכל מחסורו של אהובה - החל מהלוואת כספים ועד לרכישת מזון.

"אני שקרן פתולוגי. עזרו לי"

לאחרונה, כאשר החליטו השניים להתחתן, אף מימנה הצעירה את כל הוצאות החתונה - לרבות תשלום לאולם, רכישת השמלה ושכירת דיג'יי - סכום של עשרות אלפי שקלים. "בחקירתה היא סיפרה שלא היה לה חשד בכלום, עד אשר אחותה פקחה את עיניה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פקד טל בן אבן, ראש שלוחת שרון של יחידת ההונאה במחוז מרכז.

רק היום, ביום החתונה, הבינה הצעירה את התרמית והחליטה להתלונן נגד "ארוסה". לאחר שעצרה אותו המשטרה לחקירה הוא הודה במיוחס לו, אך טען: "אני שקרן פתולוגי. אין לי שליטה. תמיד הייתי כזה. עזרו לי". "לטענתו הוא באמת התכוון להתחתן איתה ובשלב מסוים לגלות לה את האמת", אמר בן אבן.

מיותר לציין כי החתונה בוטלה וכעת הצעירה תצטרך להתאושש משתי המכות שנחתו עליה - במישורים הכלכלי והרומנטי. הערב תבקש המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, שהפעם, ככל הנראה, לא יוכל למצוא שקר ותחבולה כדי להתחמק מהמעצר.