פרשת הולילנד: החשוד המרכזי שוחרר למעצר בית

למרות שאינו משתף פעולה עם החוקרים בפרשת הולילנד, שוחרר החשוד המרכזי מאיר רבין למעצר בית של 20 יום. רבין חשוד במעורבות בכל הפרשיות הנחקרות ומוגדר כמאעכר שתיווך לשוחד וקיבל בעצמו כספים

רבין לא עדיין לא משתף םעולה עם החוקרים (חדשות 2)

אחרי 34 ימים במעצר: החשוד המרכזי בפרשת השוחד, מאיר רבין, השתחרר היום למעצר בית של 20 ימים. הוא חשוד במעורבות בכל הפרשיות הנחקרות סביב מיזם הולילנד, ומוגדר כמאעכר שתיווך לשוחד וקיבל בעצמו כספים. גם מנכ"ל עיריית בית שמש, עו"ד מתי חוטה שנעצר בשבוע שעבר בחשד למעורבות בפרשה, שוחרר למעצר בית למשך שבוע ימים.

מקורביו של רבין סיפרו בעבר על הלחץ הרב שהפעילו חוקרי המשטרה על רבין במהלך החקירה. כחלק מהניסיון לגרום לו לספר על חלקו לכאורה בפרשה, כמו גם על חלקם של מעורבים נוספים בפרשת השחיתות, הציגו לו החוקרים תמונות של ילדיו, שאותם לא ראה כבר שבועות.

בימים הקרובים צפוי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להיחקר במשטרה בעניין הפרשה. אולמרט טוען כי חיקור הדין המופרך של אחיו בארצות הברית נועד ליצור מרווח זמן של חודש-חודשיים נוספים בכדי לדחות את חקירתו שלו, בכדי שיהיה זמן רב יותר בו ניתן להשמיץ ולהכפיש אותו.

במשטרה, לעומת זאת, דוחים את דבריו של אולמרט. "חקירת הדין של אחיו של אולמרט בארצות הברית לא תעכב את חקירתו של אולמרט עצמו", הבטיחו היום גורמים במשטרה, והדגישו: ראש הממשלה לשעבר אכן ייחקר בימים הקרובים.

מלחמת גרסאות

בתוך כך, נמשכות מלחמות הגרסאות בין אולמרט למשטרה. על פי גרסת אולמרט, הוא ואחיו ירשו אחוזה בבנימינה וכאשר אחיהם, המזרחן ד"ר יוסי אולמרט הסתבך בחובות ועזב לארצות הברית, הם רכשו את חלקו תמורת 650 אלף שקלים שהעבירו לו לארצות הברית. לדבריו של אולמרט - גם הרכישה מתועדת וממוסמכת, וכך גם העברת הכספים.

במשטרה דוחים גם את הטענה הזו. אכן הועברו מאות אלפי שקלים, ואכן לכיסוי חובותיו הגדולים, אך על פי החשד - הכסף הגיע אליו מה"קופה", אותה הקופה שיצר עד המדינה, אותה הקופה שעל פי החשד הועברו כספים ממנה גם לשולה זקן ולמאיר רבין, שני החשודים המרכזיים בפרשת הולילנד.