אוקראינה: חשד לרצח יהודי על רקע אנטישמיות

שבועיים לאחר שנרצח באכזריות מתפרסם המקרה המזעזע באוקראינה. גופתו של צעיר מחב"ד בן 25 נמצאה כשהיא מבותרת לעשרות חלקים. במשטרה המקומית בקייב עדיין לא יודעים בברור את נסיבות הרצח, וחוקרים את החשד שהוא נרצח על רקע אנטישמי

הגופה נמצאה במצב מזעזע. אילוסטרציה (חדשות 2)

רצח אכזרי של יהודי באוקראינה: הלילה מתפרסם כי איש חב"ד נרצח בעיר קייב, וגופתו בותרה לעשרות חלקים. המשטרה המקומית חוקרת חשד כי הצעיר נרצח על רקע אנטישמיות.

אתר כיכר השבת מדווח כי הנרצח הוא בחור ישיבה חרדי בן 25, הלומד בקייב. על-פי הדיווח, הבחור נרצח לפני שבועיים - ביום הולדתו של הצורר הנאצי היטלר.

"מדובר באירוע מאוד חמור", אומר יעקב זילברמן, מאנשי הקהילה. "מדובר בבחור שיצא קצת לעשות עסקים". רק לאחר שלא יצר קשר התחילו אנשי הקהילה בקייב ברר היכן הוא. "במהלך הבירורים, נודע לנו שהוא נרצח. הפעלנו מיד את המשטרה והבחור נמצא באחד מפרברי קייב, ללא רוח חיים".

זילברמן עוד מספר כי הבחור נמצא במצב מזעזע מאוד. "הם ביתרו את גופתו", תיאר זילברמן וסיפר על הקושי בזיהוי הגופה. לדבריו, בשבועות האחרונים ישנה עלייה באנטישמיות באוקראינה. "בחורים סיפרו לי שהם חוו אירועים אנטישמיים שונים. אבל מכאן ועד לרצח מזעזע - לא חשבנו שנגיע", אמר זילברמן.