מודיעין: הפדופיל עדיין מסתובב חופשי

אף אחת מהמתלוננות לא הצביעה במהלך מסדר הזיהוי על בן ה-24 החשוד בביצוע מעשים מגונים במספר רב של תלמידות בנות 10-12 באזור מודיעין ורעות. סנגורו מתקומם על התנהלות המשטרה ועל מעצר השווא ומאיים: "אני מתכוון להגיש תביעת ענק נגד המשטרה שגרמה נזק כבד למרשי". המשמעות: הפדופיל עדיין לא נתפס

הצעיר החשוד בביצוע מעשים מגונים ב-12 תלמידות בנות 10-12 באזור מודיעין שוחרר היום ממעצר, אחרי שאף אחת מהמתלוננות לא הצביעה עליו במסדר הזיהוי שנערך במשטרה. סנגורו של החשוד זועם על התנהלות המשטרה ומאיים בתביעת ענק: "מדובר במעצר שווא שגרם לו ולמשפחתו נזק כבד מאוד".

עו"ד גיורא זילברשטיין טוען כי לא הייתה כל סיבה לחכות עם מסדר הזיהוי עד היום, לאחר שנעצר ביום ראשון בתחילת השבוע. "המשטרה קודם מסמנת את המטרה ואז עושה את העיגול סביבה", אמר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד זילברשטיין שמתקומם על הטיפול במרשו, "זה מקומם. תחשבו מה קורה לבן אדם מן היישוב שלוקחים אותו מן הרחוב ואומרים שהוא פדופיל?".

עוד טוען עו"ד זילברשטיין כי החשוד לא היה צריך לשבת כל הזמן הזה במעצר והיה אפשר לחקור אותו בלי לעצור אותו. "נציג המשטרה אמר שהוא מסוכן לציבור, שהוא פדופיל - והנה הוא משוחרר", הוא אומר עוה"ד ומדגיש כי אינו מתכוון לשתוק בשל מעצר השווא שגרם למרשו נזק כבד מאוד: "אני מתכוון לתבוע את המשטרה בתביעת ענק בעניין".

עו"ד גיורא זילברשטיין טען מתחילת המעצר בחפותו של החשוד. בדיון להארכת מעצרו השבוע הוא אמר בשיחה עם ערוץ החדשות כי מרשו הוא "בחור נורמטיבי ללא עבר פלילי שביום בהיר נעצר ללא התרעה מוקדמת", אמר והוסיף כי התיאור שפורסם על החשוד בבתי הספר באזור אינו תואם את התיאור של מרשו.

הוגשו 9 תלונות בעלות דפוס זהה

שלשום נחשף כי משטרת מודיעין חקרה בחודשים האחרונים חשד לפיו פדופיל סדרתי מסתובב בעיר ומטריד ילדות. למשטרה הגיעו 9 תלונות בעלות דפוס זהה, של הורים שדיווחו על אדם שביצע מעשים מגונים בבנותיהם. בתחילת השבוע נעצר חשוד במעשים.

חקירת המשטרה התנהלה באופן סמוי, אך במקביל יודעו התושבים במודיעין וברעות על החשד הקיים והורו להם לפקוח עיניים. במכתב שנשלח להורים לאחרונה נכתב כי הגיעו פניות לבית הספר בעניין אירועי הטרדה על-ידי בחור שמשוטט לבדו באזור.

"פנינו למשטרה במטרה לקבל מידע מוסמך על האירועים על-מנת שנוכל ליידע אתכם בעובדות, למסור לכם את הנחיות המשטרה וליצור מסר של הרגעה לילדים", נכתב במכתב ששלח בית ספר עמית להורים.
במכתב מציינת הנהלת הבית ספר כי נערך ברור עם המשטרה, לפיו בשמונת החודשים האחרונים אירעו מספר מקרים בהם גבר שוטט באזורים פתוחים, פנה אל בנות והטריד אותן ואז נעלם. על פי הנהלת בית הספר עמית, כל המקרים אירעו בגנים ציבוריים בשעות אחר הצהריים.

"יש להרגיע את הילדים"

הנהלת בית הספר מדווחת להורים במכתב כי החשוד הוא בחור יהודי, בשנות העשרים לחייו, ומביאה את בקשת משטרת מודיעין לא לחשוף את עצם החקירה לתקשורת על מנת לא לפגוע בחקירה הסמויה של המשטרה, כלשון המכתב.

"למרות הדאגה המציאותית שעולה בעקבות דיווח זה, ההורים מתבקשים להרגיע את ילדיהם ולהדגיש שיש בידיהם כלים לשמור על עצמם (כגון: הליכה בזוגות, קשר טלפוני מידי, ערנות ושיתוף פעולה של המבוגרים והילדים ברעות)", נכתב.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק