מול המצלמות: האב משחזר את המכה שהובילה למוות

האב החשוד שהכה למוות את אריק רפאילוב בן ה-16 בערב ל"ג בעומר משחזר את המעשה. בינתיים, אביו של אריק מאושפז בבית החולים במצב קשה, ואינו יודע כלל שגם אם יבריא לא יזכה לראות את בנו

האב החשוד שהכה למוות את החבר של בתו, אריק רפאילוב בן ה-16, שחזר היום את המעשה מול המצלמות והמשיך לטעון: "לא התכוונתי להרוג אותו".

לפנות ערב ליוו בני משפחת רפאילוב והחברים את אריק ז"ל בהלווייתו, לאחר ששילם בחייו על הקשר עם הנערה, בתו החורגת של החשוד. כולם, עדיין שרוים בהלם. החברים הקימו הבוקר גלעד לכבודו בבית הספר ושוחחרו עם פסיכולוגים על המקרה.

אבל למשפחת רפאילוב הכאב והאובדן לא זרים. לפני כמה שנים נפטר אחיו הקטן של אריק ממחלה, כשהיה בן חצי שנה. אביו מאושפז בבית החולים במצב קשה כבר כמה חודשים. הוא אינו יודע עדיין שגם אריק אינו בין החיים. "אנחנו לא רוצים שהוא ידע", מספר האח ישראל רפאילוב, "ביקשנו מבית החולים שלא יספרו לו".

בינתיים, מחכים לתוצאות נתיחת גופתו של אריק, אז ניתן יהיה לדעת האם האב אשם בהריגה או ברצח.

אריק הובא הערב למנוחות

במהלך היום חברים ומכרים רבים התאספו במהלך היום סביב בית משפחת רפאילוב בבאר שבע, המומים ממותו של אריק ז"ל בן ה-16, שהובא הערב למנוחות. קרובי משפחתו של אריק לא נשאו הספדים בהלוויה, אך אמו התייפחה ממושכות מעל הקבר, גם אחיו ישראל מירר ארוכות על הקבר הטרי.

"אריק היה אמור להתחיל קורס טבחות שכל כך רצה", אמר ישראל רפאילוב בשיחה עם ערוץ החדשות, שמתקשה לעכל את האסון הנורא שנחת על משפחתו. "הוא היה נער שמח", אמר האח, "היה כיף לשבת ולדבר איתו, אפילו סתם לשוחח". ישראל סיפר גם כי אריק אהב מאוד לבשל ותכנן לפתח קריירה בתחום, "הוא היה אמור להתחיל קורס טבחות בקרוב".

ישראל היה בבסיס כשקיבל שיחת טלפון מאחת מחברותיה של אמו, "סיפרה לי שהוא במצב קשה ושצריך שאני אבוא הביתה מהר", הוא נזכר. "ישר נסעתי, כשהגעתי הביתה כולם כבר חיכו שם". האח לא הספיק לראות את אריק בהכרה, כי למחרת בבוקר כבר אמרו בבית החולים כי כבר אין זרימת דם למוח ומצבו אנוש.

נתיחת הגופה תקבע את סיבת המוות

מותו של אריק רפאילוב בן ה-16 הותיר את בני משפחתו, ואת חבריו בבית הספר מקיף ג' בבאר-שבע, המומים. חלק מחבריו פגשו אותו במדורת ל"ג בעומר, שעות לפני שליווה את חברתו לביתה בפעם האחרונה.

על פי החשד, אביה החורג של הנערה התרגז על השעה המאוחרת שבה חזרה הנערה לביתה והוציא את תסכולו על אריק במכות. כתוצאה מהמכה, רפאילוב איבד את ההכרה ומת מאוחר יותר בבית החולים. במכון הפתולוגי תבוצע היום נתיחת גופתו של אריק, כדי לשפוך אור על נסיבות המוות הטראגי, ובהמשך היום יובא אריק למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין החדש בבאר-שבע.

בישיבה מיוחדת שנערכה אמש בעיריית באר שבע בעקבות האירוע עם הצוות החינוכי והמקצועי בעיר, הוחלט להקדיש את שעת הלימודים הראשונה כדי לשוחח על מותו של אריק. פסיכולוג בית הספר שוחח עם המורים, כדי להכין אותם להתמודדות עם התלמידים שמתקשים להכיל את המוות הטרגי.

"היא יודעת בדיוק איך אריק נרצח"

מוקדם יותר היום סיפר ישראל רפאילוב כי אריק והנערה הכירו רק לפני חודש. בראיון לתכנית "נכון להבוקר" בגל"צ סיפר ישראל: "היא מפחדת, כי היא יודעת בדיוק מה קרה והיא יודעת איך אריק נרצח", סיפר האח. "הנערה סיפרה בשיחות עם אמא שלה ועם חברים שהאב החורג הכה את אריק בפטיש". זאת בניגוד לגרסת עורך דינו של האב שטוען שאריק הוכה באגרופים. על כך אומר האח: "משלמים לו הרבה כסף כדי להגיד את זה, אין שום סימנים שהייתה שם קטטה לפני כן".

האב כעס שבתו איחרה לחזור ממדורת ל"ג בעומר

תושב באר שבע נעצר אמש בחשד שגרם למות חברה בן ה-16 של בתו החורגת, אריק רפאילוב, רק בגלל שהשניים איחרו לחזור הביתה ממדורת ל"ג בעומר. שלושה נוספים, בהם אמה של הנערה, נעצרו אף הם בחשד למעורבות במעשה.

על פי החשד, זעם האב על בתו ובן זוגה בשל השעה המאוחרת בה שבו מהחגיגה ובמקום התפתח עימות בין רפאילוב לבין הוריה של חברתו. במהלך הוויכוח, כך לפי החשד, הכה האב החורג את הנער והוא צנח על הרצפה והתעלף במקום.

לאחר שהבחינו ההורים כי רפאילוב איבד את הכרתו, מיהרו בני המשפחה והעבירו אותו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם הוגדר מצבו אנוש ואובחן כי הוא סובל מפגיעת ראש חמורה. לאחר מספר שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

אמש האריך בית משפט השלום בבאר שבע את מעצרו של האב החורג ב-10 ימים. מעצרה של האם הוארך בחמישה ימים ואילו שני החשודים הנוספים נשלחו לארבעה ימים מאחורי סורג ובריח.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק