2 טון זעתר מוברח נתפסו בדרך לשטחים

הפעילות המשותפת של רשות הטבע והגנים ושוטרי מג"ב ממרחב בית שמש הביאה הלילה ללכידתם של חוליית מבריחי זעתר. במכונית שנעצרה באזור לטרון נמצא זעתר במשקל של כמעט שני טונות. ברשות הטבע והגנים מסבירים כי פעילות הקוטפים מאורגנת וחשאית, ולכן קשה ללכוד אותם. עשרות טונות של זעתר נקטפים באופן לא חוקי מדי שנה

הזעתר שנתפס הלילה (חדשות 2)

כמה פיתות עם זעתר אפשר לייצר משני טונות של זעתר? בפעילות משותפת של משמר הגבול ופקחי רשות הטבע והגנים נתפסה הלילה מכונית באזור לטרון, ובתוכה לא פחות משני טונות של זעתר מיובש שנקטף בניגוד לחוק, זאת מכיוון שהזעתר הוכנס לרשימת המינים המוגנים בשל פעילות קטיפה ענפה המתרחשת ברחבי הארץ.

און ולנסי מרשות שמורות הטבע והגנים סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי התופעה של קטיף הזעתר נרחבת למדי. "יש קטיף אותו מבצעות משפחות במהלך סופי שבוע וטיולים, ואת זה אנחנו פותרים בעזרת קנסות", אמר איש רשות שמורות הטבע והגנים. "אם אנחנו מצליחים לתפוס אנשים שקוטפים למטרה מסחרית, אנו מגישים תלונה למשטרה ובית המשפט ממצה עמם את הדין".

ולנסי הוסיף כי עיקר הפעילות הפלילית של קטיף לצרכים מסחריים מתבצעת באזור קו התפר שסמוך למודיעין, ובאזור בית שמש ולטרון. "לשדות מגיעים פלסטינים, מקימים מחנות של שב"חים עם אוהלים ומזרונים, קוטפים ובלילה מכניסים הכל לשקים גדולים, מעמיסים ובורחים על מנת להעביר את הזעתר אל מעבר לקו הירוק", מסכמים ברשות הטבע והגנים, "עשרות טונות של זעתר נקטפים באופן לא חוקי מדי שנה".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק