אחיו של אריק בן ה-16: "הנערה ראתה איך אריק נרצח במכות פטיש"

בני משפחתו של אריק רפאילוב יביאו אותו היום למנוחת עולמים, אולם עדיין מתקשים להבין כיצד בני המשפחה של הנערה השאירו את יקירם לשכב מחוסר הכרה במשך שעות. אביה של הנערה טוען שהכה את אריק באגרופיו, אבל אחיו של אריק טוען: "הוא רצח אותו במכות פטיש, הנערה הייתה עדה לאירוע, וסיפרה לחבריה שהוא הוכה בפטיש"

מותו של אריק רפאילוב בן ה-16 הותיר את בני משפחתו, ואת חבריו בבית הספר מקיף ג' בבאר-שבע, המומים. חלק מחבריו פגשו אותו במדורת ל"ג בעומר, שעות לפני שליווה את חברתו לביתה בפעם האחרונה.

על פי החשד, אביה החורג של הנערה התרגז על השעה המאוחרת שבה חזרה הנערה לביתה והוציא את תסכולו על אריק במכות. כתוצאה מהמכה, רפאילוב איבד את ההכרה ומת מאוחר יותר בבית החולים. במכון הפתולוגי תבוצע היום נתיחת גופתו של אריק, כדי לשפוך אור על נסיבות המוות הטראגי, ובהמשך היום יובא אריק למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין החדש בבאר-שבע.

בישיבה מיוחדת שנערכה אמש בעיריית באר שבע בעקבות האירוע עם הצוות החינוכי והמקצועי בעיר, הוחלט להקדיש את שעת הלימודים הראשונה כדי לשוחח על מותו של אריק. פסיכולוג בית הספר שוחח עם המורים, כדי להכין אותם להתמודדות עם התלמידים שמתקשים להכיל את המוות הטרגי.

"היא יודעת בדיוק איך אריק נרצח"

אחיו של אריק, ישראל רפאילוב, עדיין מתקשה לעכל שאחיו לא ישוב הביתה. "הוא והנערה הכירו רק לפני חודש, אבל לא היו לו שום בעיות עם ההורים שלה, הם בקושי הכירו", סיפר היום ישראל בראיון לתכנית "נכון להבוקר" בגל"צ.

ישראל מספר שהנערה לא יצרה קשר עם בני משפחתו מאז האירוע. "היא מפחדת, כי היא יודעת בדיוק מה קרה והיא יודעת איך אריק נרצח", סיפר האח. "הנערה סיפרה בשיחות עם אמא שלה ועם חברים שהאב החורג הכה את אריק בפטיש", זאת בניגוד לגרסת עורך דינו של האב שטוען שאריק הוכה באגרופים. על כך אומר האח: "משלמים לו הרבה כסף כדי להגיד את זה, אין שום סימנים שהייתה שם קטטה לפני כן".

"הוא בסך הכול עשה טובה וליווה אותה הביתה כדי לעזור לה ולוודא שלא יקרה לו שום דבר", סיפר ישראל, שהתקשה הבין מדוע בני משפחתה של הנערה השאירו אותו לשכב מחוסר הכרה במשך שעות. "רק בבוקר הם פינו אותו לבית החולים, למרות שהאירוע קרה בסביבות השעה שתיים בלילה".

האב כעס שבתו איחרה לחזור ממדורת ל"ג בעומר

תושב באר שבע נעצר אמש בחשד שגרם למות חברה בן ה-16 של בתו החורגת, אריק רפאילוב, רק בגלל שהשניים איחרו לחזור הביתה ממדורת ל"ג בעומר. שלושה נוספים, בהם אמה של הנערה, נעצרו אף הם בחשד למעורבות במעשה.

על פי החשד, זעם האב על בתו ובן זוגה בשל השעה המאוחרת בה שבו מהחגיגה ובמקום התפתח עימות בין רפאילוב לבין הוריה של חברתו. במהלך הוויכוח, כך לפי החשד, הכה האב החורג את הנער והוא צנח על הרצפה והתעלף במקום.

לאחר שהבחינו ההורים כי רפאילוב איבד את הכרתו, מיהרו בני המשפחה והעבירו אותו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם הוגדר מצבו אנוש ואובחן כי הוא סובל מפגיעת ראש חמורה. לאחר מספר שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

אמש האריך בית משפט השלום בבאר שבע את מעצרו של האב החורג ב-10 ימים. מעצרה של האם הוארך בחמישה ימים ואילו שני החשודים הנוספים נשלחו לארבעה ימים מאחורי סורג ובריח.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק