שולה זקן שבה הביתה - וסירבה לדבר

בית משפט השלום בראשל"צ שיחרר את שולה זקן למעצר בית בתנאים מגבילים למשך 10 ימים. נציג המשטרה חשף בדיון כי זקן חשודה שקיבלה מאות אלפי שקלים כשוחד ובנוסף העבירה לרה"מ לשעבר למעלה ממיליון שקלים כדי לקדם את פרויקט הולילנד. עוד קיבלה זקן, על פי החשד: תכשיטים ותמונות בסך עשרות אלפי שקלים

יצאה בחוץ: כשבוע לאחר שנעצרה שולה זקן מיד לאחר נחיתתה בנתב"ג, שוחררה ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט למעצר בית בן 10 ימים תחת תנאים מגבילים.

לטענת נציגי המשטרה, זקן חשודה שקיבלה שוחד בסך מאות אלפי שקלים בעצמה, ובנוסף העבירה לאולמרט למעלה ממיליון שקלים ככספי שוחד, זאת כדי שתדאג לקדם את פרויקט הולילנד. בנוסף חשודה זקן כי קיבלה תכשיט בשווי 10,000 שקלים ותמונה בשווי כ-5,000 שקלים.

בית המשפט קבע כי במהלך שהותה במעצר בית נאסר על זקן ליצור קשר במישרין או בעקיפין עם איש אלא עם עורכי דינה, בעלה, ילדיה ואימה בלבד. כמו כן, נאסר עליה ליצור כל קשר עם מי מהמעורבים בפרשה או מטעמם, זאת במשך 90 יום מהיום. בנוסף הוצא נגדה צו איסור יציאה מהארץ.

השופטת עירית וינברג-נוטוביץ' קבעה כי זקן תהיה רשאית לצאת מביתה אך ורק לצורך התייעצות עם עורך דינה ורק לאחר קבלת הסכמה מראש מהמשטרה.

"המשטרה לא תקבע אם אני אשמה או לא"

ביום שני האחרון, עם הגעתה ארצה מחופשה בארה"ב, נלקחה זקן למשרדי יאח"ה בלוד ולאחר החלטת בית המשפט הועברה לבית הסוהר נווה תרצה.

במשטרה מייחסים לזקן שורת עבירות חמורות: לקיחת שוחד, תיווך לשוחד, שיבושי הליכי חקירה, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. זקן עצמה המשיכה להכחיש כי ברחה מחקירה ולא חסכה בביקורת. "המשטרה לא תקבע אם אני אשמה או לא, מי שיקבע זה בית המשפט", אמרה החשודה והדגישה: "אני משתפת פעולה אבל שיתנו לי להיחקר לפני שמכפישים את שמי. אם בית המשפט יקבע שאני לקחתי שוחד, אז אין לי בעיה לשלם את המחיר אבל אני יודעת שאין לי מה להסתיר".

על פי החשד, זקן קיבלה מיזמים כספי שוחד והעבירה אותם לאולמרט, בתמורה היא דאגה שדלתו תהיה פתוחה בפני אותם יזמים. כמו כן היא חשודה שקיבלה גם כספים עבור עצמה, ובחיפוש שבביתה נמצאו ראיות שקושרות אותה לכאורה לכספי שוחד.

זקן נעצרה על ידי המשטרה בביקורת הדרכונים עם נחיתתה בנתב"ג. מי שהיתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שהתה בחופשה משפחתית בחו"ל בזמן בה התפוצצה הפרשה. בנוסף נערך חיפוש בביתה בו נמצאו על פי החשד צ'קים עצמיים, אך לאורך שהותה בארצות הברית המשיכה והכחישה זקן את מעורבותה בפרשה.

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

הפרשה מסתעפת: דני דנקנר נעצר

לופוליאנסקי שוחרר למעצר בית - והתקבל בתשואות

אולמרט: "עושים לי רצח אופי"

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו