הולילנד: האם כספי שוחד הוסתרו בחו"ל?

המשטרה צפויה לפנות לקרוב למספר גורמים כלכליים, ביניהם רשות המיסים, כדי לחקור חשד חדש שעניינו הסוואת כספי שוחד בחשבונות פרטיים בחו"ל ובאמצעות חברות קש. עוד חושדים במשטרה כי מסלול הכסף טושטש על מנת שלא לזהות את מקורו

האם כספי שוחד הוסתרו בחו"ל? (חדשות 2)

פרשת השוחד ב"הולילנד" ממשיכה להתרחב: המשטרה חושדת שכספי שוחד שקיבלו גורמים בפרשה מוסתרים כעת בחשבונות בנק במדינות שונות מחו"ל. המשטרה פנתה לרשות המיסים בעניין ולרשות הישראלית להלבנת הון כדי לנסות ולהתחקות אחר מסלול הסוואת כספי השוחד שקיבלו, כך על פי החשד, מעורבים בפרשה.

בעיתון הארץ פורסם הבוקר כי במשטרה חושדים כי חלק מכספי השוחד שניתנו לחשודים במהלך השנים כדי לקדם את מיזמי הנדל"ן השונים הועברו לחשבונות פרטיים בחו"ל או לאלו של חברות קש. עוד חושדים במשטרה כי מסלול הכסף טושטש על מנת שלא לזהות את מקורו.

גורם שמוגדר כ"מקורב לחקירה" אמר לכתב הארץ כי כעת מתמקדת החקירה בהיבט של עבירות כלכליות. כמו כן, בהמשך צפויה המשטרה לבקש סיוע של מדינות שעל פי החשד שימשו בסיס להלבנת ההון ולהעלמות מס של חלק מכספי השוחד ששולמו לחלק מהגורמים בפרשה.

בחקירת פרשת "הולילנד" מעורב כבר משלביה המוקדמים המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית יהודה שפר. הוא שימש לפני שנכנס לתפקידו הנוכחי כראש הרשות לאיסור הלבנת הון הפועלת תחת משרד המשפטים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק