שני הומואים הותקפו בלב תל אביב

ביום חמישי האחרון ישבו שני צעירים על ספסל ברחוב שדרות יהודית סמוך לקניון עזריאלי, תוך שהחזיקו ידיים והראו גילויי חיבה. לפתע הגיעו שני צעירים אחרים שחבטו בהם וצעקו לעברם שלא יעזו להגיע שוב למקום. אחד המותקפים אמר לחדשות 2 באינטרנט: "יש לפעול בכוח נגד המסיתים"

תקיפת הומואים - גם בתל אביב (חדשות 2)

תקיפה על רקע הומופובי בלב תל אביב: שני צעירים, אחד בשנות ה-20 לחייו ואחד חייל - הותקפו. התקיפה אירעה ביום חמישי האחרון. השניים ישבו על ספסל ברחוב שדרות יהודית, סמוך לקניון עזריאלי, תוך שהחזיקו ידיים והראו גילויי חיבה.

"לפתע הגיעו שני נערים ששאלו מה אנחנו עושים ומיד חבטו בפניי", סיפר לחדשות 2 ערן (שם בדוי), אחד הצעירים שהותקפו. שני המותקפים ברחו מהמקום תוך שהם סופגים קללות וקריאות "שלא תעזו להתקרב לרחוב הזה יותר".

למקום הגיעו שוטרים בניידת שהוזעקה למקום. ערן מספר כי היחס שקיבל מהמשטרה היה טוב. "השוטרים שאלו שאלות ענייניות ולא פולשניות. אחרי שנתנו להם תיאור קצר איך הם נראו ומה הם לבשו הם העלו אותנו לניידת וערכו איתנו סיור בסביבה", סיפר ערן, שהתאכזב מכך שלא הצליח לאתר עם השוטרים את התוקפים.

"אני מירושלים במקור, שם אני לא מראה שום גילויי חיבה לגברים. הגעתי לתל אביב שאמורה להיות העיר בה מרגישים נוח. זו בסך הכול הפעם השנייה שיש לי אומץ להחזיק למישהו יד ועם המזל שלי - זה מה שקיבלתי", אמר ערן.

למרבה המזל, האירוע הזה הסתיים עם פגיעה פיזית קלה בלבד. ערן, צעיר דתי חובש כיפה, מסרב לקבל תקיפות שכאלה על רקע הומופובי. "אנשים שקוראים איסורים של רבנים ואת הדה-לגיטימציה שעושים להומואים באופן מאוד חריף, מסתובבים אחר כך ברחוב וכשהם רואים אותי או כל זוג אחר - אין שום סיבה שהם לא יתנהגו בצורה אלימה כלפינו", הוא אומר.

"יש לפעול כמה שיותר בכוח נגד אותם מסיתים-דתיים, ערבים וחילונים צריך לגלות אפס סובלנות לדברים הללו, זה פיקוח נפש של ממש", סיכם ערן.