שני תושבי ג'לג'וליה נעצרו בחשד לתקיפת הקשישות בסביון

הותר לפרסום: שני ערבים ישראלים תושבי ג'לג'וליה, שעבדו כגננים אצל שתי קשישות המתגוררות לבדן ביישוב היוקרתי, נעצרו בחשד שתקפו ושדדו אותן באלימות רבה. בית משפט השלום בת"א האריך היום את מעצרם ב-5 ימים. השניים הם ככל הנראה קרובי משפחתם של הנאשמים ברצח אריק קרפ ז"ל

הותר לפרסום: לאחר חקירה מאומצת, נעצרו אתמול בג'לג'וליה שבמשולש שני חשודים בתקיפות קשישות בסביון. החשודים, אחד מהם כבן 30 והשני כבן 41 הובאו בשעות הצהריים בפני שופט בבית משפט השלום בת"א שהאריך את מעצרם ב-5 ימים לצורך המשך החקירה.

השניים, שעבדו כגננים בביתן של הקשישות בסביון, חשודים בשני מקרים של תקיפה אלימה ושוד של קשישות המתגוררות בגפן ביישוב היוקרתי. הם הודו בביצוע מקרי השוד ואף שיחזרו מול חוקרי המשטרה את אחד המקרים.

החשודים, עלא עדס בן ה-41 וסמי עדס בן ה-30, הם בני דודים וככל הנראה קרובי משפחתם של כמה מהנאשמים ברצח אריק קרפ ז"ל בטיילת בתל אביב באוגוסט האחרו, ולהם עבר עשיר בעבירות אלימות, סמים ורכוש. כעת בודקים במשטרה אם הם קשורים לעבירות אחרות מהתקופה האחרונה.

"הם חשודים במספר מעשי שוד שבמהלכו נקטו באלימות קשה כלפי הקשישות", סיפר רפ"ק רונן חכמון, ראש לשכת מודיעין ובילוש במרחב דן, בשיחה עם ערוץ החדשות. "התחלנו במעקבים ובביצוע פעולות מאוד מורכבות על מנת להשיג ראיות נגד החשודים ובסופו של דבר הם נעצרו אתמול בפשיטה של כוח יס"מ במתחם של המשפחה בג'לג'וליה. בסופו של דבר הם הודו ואף שיחזרו את המעשים".  

החשד: כפתו את הקשישות והיכו אותן

באחד ממקרי השוד בהם חשודים השניים, הוזעקה המשטרה אל ביתה של תושבת סביון בת 95, לאחר שנכדה דיווח כי היא אינה עונה לטלפון. כאשר פרצו שוטרי מרחב דן לדירה נגלה למול עיניהם מראה מחריד: קשישה חבולה שישבה כפותה לכיסא במשך שעות.

האישה הפצועה, שנזקקה לטיפול רפואי בבית החולים, סיפרה לשוטרים כי הותקפה על ידי גבר אלמוני שהציג את עצמו כחשמלאי. לדבריה, היא פתחה לו את הדלת ואז התנפל עליה, קשר אותה, שדד סכום כסף לא ידוע ונמלט מהמקום.

מספר ימים קודם לכן הותקפה באופן דומה תושבת אחרת ביישוב - אישה בת 75 המתגוררת לבדה. גבר שטען כי הוא עובד במועצה המקומית דפק על דלת ביתה של הקשישה וביקש להיכנס פנימה. כאשר נעתרה הקשישה להפצרותיו, כפת אותה האיש וברח עם אלפיים שקלים. האישה, שנזקקה אף היא לטיפול רפואי, השתחררה בכוחות עצמה מהכבלים ומיהרה להזעיק למקום עזרה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק