החשוד בשוד הסדרתי: חולה לב בן 63 ללא עבר פלילי

ישעיהו לביא, בן 63 ממודיעין, בעל משפחה ללא עבר פלילי, חשוד שהוא השודד הסדרתי שביצע לאחרונה שורה של מעשי שוד בסניפי דואר באזור המרכז. אתמול הוא נעצר שניות לאחר שביצע שוד נוסף, ובחיפוש על גופו התגלה אקדח שככל הנראה שימש אותו במהלך ביצוע מעשי השוד. החשוד סובל ממחלות לב ואושפז בבית החולים לאחר שחש ברע

סוף לשרשרת מעשי השוד: בית משפט השלום בתל אביב האריך בחמישה ימים את מעצרו של ישעיהו לביא, תושב מודיעין בן 63 ללא עבר פלילי, שנעצר אמש בחשד שביצע שורה של מעשי שוד בסניפי דואר ברמת גן במהלך השבועיים האחרונים. לביא הודה בחקירתו בביצוע מעשי השוד, וטען: הסתבכתי בחובות לשוק האפור.

לביא נעצר אתמול על ידי בלשים ממרחב דן שביצעו מארבים באיזור, שניות לאחר ששדד אלפי שקלים מסניף הדואר ברחוב פני הגבעה בר"ג. הוא עוד הספיק לשים את הכסף ששדד ברכב, ואז קפצו עליו השוטרים ועצרו אותו. בחיפוש שנערך בכליו בעת מעצרו התגלה כי הוא נושא אקדח ברישיון, בו השתמש על פי החשד בחלק ממעשי השוד אותם ביצע.

החשוד עצור בבית החולים

לביא קשר את עצמו בחקירה למעשי השוד, ולאחר שהודה התלונן בפני החוקרים כי הוא חש ברע. החשוד פונה לבית החולים "איכילוב" בתל אביב לקבלת טיפול מכיוון שיש לו עבר של התקפי לב. ליד מיטתו של החשוד שוהה שוטר במשך כל שעות היממה, וההחלטה אם להאריך את מעצרו התקבלה שלא בפניו.

המשטרה מייחסת לחשוד ביצוע של ארבעה מעשי שוד. הראשון מהם ב-13 באפריל, אז שדד על פי החשד את סניף הדואר ברחוב רש"י בר"ג. לאחר מספר ימים הגיע שוב לעיר ושדד את סניף הדואר ברחוב עוזיאל, ולאחר מכן שדד גם את סניפי הדואר ברחוב פני הגבעה וברחוב נווה יהושע.

"סיפר לבנו שהוא יורד לשתות קפה - וביצע שוד"

"כל המעשי השוד בוצעו בזמן שהחשוד היה בעבודה", סיפר סגן ניצב רפי רגב, קצין אח"מ מרחב יפתח, לחדשות 2 באינטרנט. "בכל פעם שהוא הגיע לעבודה בר"ג יחד עם בנו, הוא סיפר לבנו שהוא יורד לשתות קפה - אבל ירד, ביצע שוד וחזר אל בנו כאילו לא אירע דבר".

רפ"ק איציק קומריאל, ראש צוות החקירה, הוסיף כי החשוד עדיין מאושפז באיכילוב. "מצבו יחסית טוב אבל אנחנו לא לוקחים סיכון מכיוון שיש לו עבר של התקפי לב. הוא עצור לכל דבר ושוטר שוהה ליד מיטתו". גורם אחר במשטרה מסר כי ככל הנראה לביא ביצע את שורת מעשי השוד מכיוון שהוא חייב כספים לגורמים בשוק האפור.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק