מצוד בפייסבוק אחרי גנב האייפון

תושבת ת"א שיצאה לבלות בפאב בעיר הבחינה שמכשיר האייפון שלה נעלם. היא לא התייאשה, השיגה את סרטון מצלמות האבטחה במקום וגילתה: גנב חמקמק ניצל את ההמולה במקום כדי להעלים את המכשיר מתחת לאפה. היא פרסמה את הסרטון ברשת הפייסבוק - וגילתה שמדובר בגנב סדרתי שפעל במספר ברים באזור. מזהים את הגנב?

הרשת החברתית פייסבוק סייעה עד היום במציאת אנשים שלא פגשתם הרבה זמן, איתור חברים מהתיכון ואפילו שיתוף תמונות עם כל עם ישראל - אבל תושבת תל אביב החליטה לעשות בפייסבוק שימוש יוצא דופן במיוחד, ולאתר את האיש שגנב לה את מכשיר האייפון מתחת לאף.

זה קרה לפני חודש בדיוק בפאב ה"מייט" ברחוב דיזנגוף בתל אביב. כנרת אריאלי וחברתה ישבו על הבר, והניחו את מכשיריהן הסלולריים על ידם. תוך כדי שהן משוחחות בינהן הגיע לפתע אדם נוסף ונשען על הבר בצורה שאינה מעוררת חשד.

בעוד הן מצחקקות ונהנות מהמוזיקה במקום, שלח הגנב החמקמק את ידיו אל המכשיר הנייד וכעבור מספר שניות עזב את המקום כשהמכשיר בידו. לא עבר זמן רב עד שכנרת הבחינה שהמכשיר האהוב נעלם, אלא שהגנב נעלם גם הוא מהמקום.

המצלמות תיעדו את הגניבה שלב אחרי שלב

כנרת החליטה לא לאבד תקווה ולעשות מעשה. למזלה הרב, במקום מוצבות מצלמות אבטיחה שתיעדו את הגניבה בבירור, והבעלים של המקום אף הסכים להעביר את התמונות לידיה.

כנרת החליטה להיעזר בפייסבוק כדי לנסות לאתר את הגנב, ופרסמה את הסרטון שבו הוא נראה בבירור. "זה נראה לי צעד מתבקש שיחשוף את הסרטון להמון אנשים, וחשבתי שזה יהיה הכלי הכי מהיר כדי לאתר אותו", סיפרה כנרת לחדשות 2 באינטרנט.

התגובות לא איחרו להגיע ותוך יומיים מפרסום הסרטון, התברר לכנרת שמדובר בגנב סדרתי הפועל בברים נוספים באזור. "קיבלתי טלפונים מבעלי פאבים אחרים שזיהו את האיש ואמרו שהוא מסתובב אצלם באופן קבוע. אחד מהם אמר לי שהוא נתפס לפני יומיים, אבל עדיין לא בטוח שמדובר באותו אדם", הוסיפה כנרת.

כנרת מתכוונת להגיש תלונה במשטרה כדי שיפעלו לתפיסת הגנב, אולם גם לה ברור: יש סיכוי הרבה יותר גדול שמישהו יזהה את הגנב - דווקא בפייסבוק.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק