תושב טייבה נתפס מרמה בתיאוריה עם מצלמה נסתרת ומשדר

תושב טייבה בשנות ה-20 לחייו נעצר בחשד שרימה במבחן התיאוריה בצורה יצירתית למדי: על גופו של הצעיר נחשף ציוד צילום באמצעותו העביר, על פי החשד, את השאלות לחבריו שישבו בחוץ וענו עבורו על השאלות. הצעיר שילם עבור השירות המפוקפק לא פחות מעשרת אלפים שקלים. בלשים תפסו אותו על חם והעבירו אותו לחקירה

צעיר מטייבה בשנות ה-20 לחייו נעצר אתמול בחשד שרימה במבחן התיאוריה של משרד הרישוי - באופן יצירתי למדי: על פי החשד, הצעיר נעזר בשלושה חברים שהעבירו לו את התשובות למבחן בזמן אמת באמצעות ציוד שידור מקצועי.

בלשי משטרת מודיעין הגיעו אתמול למשרד הרישוי במרכז שרונה שבכפר סבא בעקבות מידע מודיעיני, ומיד הבחינו בצעיר שהגיע למבחן ונראה מעט לחוץ מהרגיל. במקביל, הבחינו הבלשים בשלושה גברים שעוררו את חשדם, כשהם יושבים "לתומם" בבית קפה בסמוך למקום.

הבלשים עקבו אחר הצעיר שנכנס למבחן והחל לענות על שאלות התיאוריה. בשלב מסויים הבינו הבלשים בוודאות כי הוא מרמה במבחן, ואז ניגש אליו אחד הבלשים ועצר אותו. הנבחן ההמום סירב והחל לתקוף את השוטר ואת עובד המקום שניגש לעזרת הבלש.

ריבוי מקרי רמאות במבחן הנהיגה

לאחר שהצליח להשתלט על הצעיר מתפרע, חשף הבלש על גופו של החשוד ווסט עם משדר ומצלמה, ומאוזנו נשלפה אוזנייה אלחוטית. במשטרה חושדים כי חבריו של הצעיר ישבו בחוץ, צפו בשאלות המבחן באמצעות המצלמה והעבירו לחברם את התשובות באוזנייה.

מחקירת החשודים במשטרה התברר כי השלושה אינם מכרים של הצעיר שרימה במבחן - אלא מדובר בכנופיה המעניקה את השירות הזה תמורת תשלום. לפי הערכת החוקרים, המחיר עבור ה"שירות" הזה הוא לא פחות מעשרת אלפים שקלים.

מחיר ה"שירות": 10,000 שקלים

"הם ישבו עם חוברות ורשימת תמרורים בבית הקפה והעבירו את התשובות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פקד גיל רותם, קצין מודיעין ובילוש בתחנת כפר סבא. "עקבנו אחרי הבחור, נתנו לו להתחיל במבחן ורק לאחר מספר שאלות ביצענו את המעצר".

במשטרה מביעים שביעות רצון מהצלחת המשימה. "להערכתנו יש הרבה מקרים כאילו של רמאות במבחנים, אך לרוב תופסים את המרמה ולא את החבורה שמעניקה את השירות המפוקפק", מספר פקד רותם. בנוסף למרמה עצמו עוכבו גם שלושת החשודים האחרים, כולם תושבי טייבה בני 47, 36 ו-29, והם יובאו בהמשך היום להארכת מעצרם בבית משפט השלום בכפר סבא.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק