שולה זקן חשודה בהעברת שוחד לאולמרט

בית המשפט האריך בשבוע את מעצרה של שולה זקן. המשטרה מייחסת לראש לשכתו של אולמרט שורת עבירות חמורות בהן לקיחת שוחד והעברתו לרה"מ לשעבר. "אין לי מה להסתיר", טוענת זקן

שולה זקן טרם התאוששה מהנחיתה בארץ וכבר נאלצת להתמודד עם שאלות קשות במיוחד לגבי פרשת הולילנד. בתום חקירה שנמשכה יותר משעתיים עזבה ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט את משרדי יאח"ה בלוד והובאה לבית משפט השלום בראשון לציון, שם הוארך מעצרה בשבוע. לאחר מכן היא הועברה לבית הסוהר נווה תרצה.

במשטרה מייחסים לזקן שורת עבירות חמורות: לקיחת שוחד, תיווך לשוחד, שיבושי הליכי חקירה, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. זקן עצמה המשיכה להכחיש כי ברחה מחקירה ולא חסכה בביקורת. "המשטרה לא תקבע אם אני אשמה או לא, מי שיקבע זה בית המשפט", אמרה החשודה והדגישה: "אני משתפת פעולה אבל שיתנו לי להיחקר לפני שמכפישים את שמי. אם בית המשפט יקבע שאני לקחתי שוחד, אז אין לי בעיה לשלם את המחיר אבל אני יודעת שאין לי מה להסתיר".

על פי החשד, זקן קיבלה מיזמים כספי שוחד והעבירה אותם לאולמרט, בתמורה היא דאגה שדלתו תהיה פתוחה בפני אותם יזמים. כמו כן היא חשודה שקיבלה גם כספים עבור עצמה, ובחיפוש שבביתה נמצאו ראיות שקושרות אותה לכאורה לכספי שוחד.

זקן נעצרה על ידי המשטרה בביקורת הדרכונים עם נחיתתה בנתב"ג. מי שהיתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שהתה בחופשה משפחתית בחו"ל בזמן בה התפוצצה הפרשה. בנוסף נערך חיפוש בביתה בו נמצאו על פי החשד צ'קים עצמיים, אך לאורך שהותה בארצות הברית המשיכה והכחישה זקן את מעורבותה בפרשה.

בראיון לחדשות 2 ממקום חופשתה סיפרה זקן, "זה מדהים שמייחסים לי משקל כזה כבד, כשלדעתי אני לא מגיעה אפילו למשקל נוצה". את היעדרותה הממושכת מהארץ היא מסבירה: "אני הייתי בחוץ לארץ, נסעתי לחג עם בני המשפחה שלי, הייתי אמורה לחזור לפני המשך הדיונים בבית המשפט המחוזי".

לדבריה, היא קיבלה אישור לנסיעה מבית המשפט, מאחר ושלושה ימים לפני החזרה בדיון בבית המשפט החליטו לדחות את הדיונים בחודש, "הבנתי שיש לי זמן והחלטתי להישאר עוד קצת היות שאני אמורה לחזור לתקופה מאוד קשה. חשבתי שמן הנכון שאשאר עוד כמה ימים", אמרה זקן.

"אין לי ממה לברוח"

על ההאשמות בפרשת הולילנד הבטיחה זקן לענות על כל השאלות עליהן היא יודעת את התשובות לכשתגיע. "פתאום הפכו את זה להיא לא חוזרת, היא בורחת! אין לי ממה לברוח", אמרה.

כמעט בכל פרשות אולמרט היא מככבת לצדו. בעוד עו"ד מסר שיתף פעולה, זקן התנהגה קצת אחרת: "אני לא שיתפתי פעולה איפה שלא שיתפתי פעולה כי לא היה אמון במערכת שחקרה אותי. הבנתי מהשאלה הראשונה שמנסים להפיל פה ראש ממשלה.

זקו דוחה את הפרסומים שהיא תשמש עדת מדינה נגד הבוס והחבר הטוב: "אני לא צריכה להיות עדת מדינה על משהו שאיננו". זקן הוסיפה בראיון המיוחד, כי "תמיד צריך לזכור שמאחורי כל בן אדם עומדים עוד אנשים. ולרוב זה משפחה וילדים ואת הנזקים האלה אף אחד לא יחזיר".

קטע הווידאו מובא באדיבות אתר האינטרנט "רוטר.נט".

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

הפרשה מסתעפת: דני דנקנר נעצר

לופוליאנסקי שוחרר למעצר בית - והתקבל בתשואות

אולמרט: "עושים לי רצח אופי"

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו