הערכה: ביום שני שולה זקן תנחת בישראל

לאחר גל השמועות בנוגע למעורבותה בפרשת הולילנד, אולי ביום שני הקרוב נקבל תשובה לאחר נחיתתה הצפויה בנתב"ג של שולה זקן. במשטרה מעריכים כי היא לא תעצר בנתב"ג, אלא מספר שעות או ימים לאחר מכן. במשטרה עדיין לא יודעים אם אהוד אולמרט, מי שנחשב לבכיר המעורבים, יגיע לחקירה השבוע

מי ששמה הוזכר לא אחת בהקשר למעורבות בפרשת הולילנד, שולה זקן, צפויה לשוב לישראל מביקור בארה"ב ביום שני הקרוב. במשטרה מעריכים כי זקן לא תיעצר עם שובה בנמל התעופה בן-גוריון אלא מספר שעות או ימים לאחר מכן. עוד הוסיפו במשטרה כי המשטרה מתכוונת לאחר מעצרה וחקירתה לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרה על מנת שלא תיחשף לשאר חומרי החקירה.

למרות שהוסר צו איסור הפרסום על שמו של אולמרט, לא זומן ראש הממשלה לשעבר לחקירה. במשטרה אומרים כי אולמרט, שנחשב למעורב המפורסם בפרשה, הוא ודאי לא החשוד העיקרי בפרשה, ולכן לא בטוח שייעצר וייחקר. למרות הערכות אלה, במשטרה עדיין לא קיבלו החלטה סופית באם לחקור את אולמרט.

שולה זקן: מה לי ולשוחד?

מי שהייתה יד ימינו של אהוד אולמרט במשך שנים מספרת כי כשפרשת "הולילנד" התפרסמה היא בילתה כבר בחו"ל עם משפחתה וחשבה, "אין טעם שאחזור כל כך בלחץ, אני אשאר פה עוד שבוע כי אני הולכת לעבור תקופה מאוד קשה". לדבריה משפחתה כבר חזרה ארצה וגם היא צפויה להגיע בקרוב כדי להגן על חפותה.

זקן התייחסה גם לדיווחים לפיהם היתה במגעים לחתום על הסכם עדת מדינה. "להיות עדת מדינה נגד אולמרט? זה לא עלה על דעתי אפילו, אין סיכוי", אומרת זקן. "כל אחד שרוצה לצאת מתוך תסבוכת מסוימת מנסה להפיל את זה על אהוד".

"נותנים לי משקל כבד מאוד בתוך הפרשה הזאת, אך לדעתי אני לא מגיעה בכלל למשקל נוצה", מספרת זקן. בנוגע לחקירתה הצפויה היא אומרת, "זה לא מטריד אותי כי אני אישה מאמינה ואני חושבת שהקדוש ברוך הוא מעמיד אותי בניסיון, ואני צריכה להוכיח שאני עומדת בו". עוד היא הוסיפה, "צר לי על רצח האופי בתקשורת שעושים לי תמיד".

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

הפרשה מסתעפת: דני דנקנר נעצר

לופוליאנסקי שוחרר למעצר בית - והתקבל בתשואות

אולמרט: "עושים לי רצח אופי"

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו