כתב אישום נגד זוג הרופאים החשוד בהתעללות בילדיהם - בתוך 4 ימים

בבית משפט השלום בת"א הוגשה הצהרת תובע נגד זוג הרופאים החשודים בהתעללות קשה בילדיהם. המשמעות: כתבי אישום יוגשו נגדם תוך 4 ימים. בינתיים שוחררו השניים למעצר בית בתנאים מגבילים וממשיכים לכפור בחשדות

הפרקליטות הגישה היום לבית משפט השלום בתל אביב הצהרת תובע בפרשת זוג הרופאים החשודים בהתעללות בשני ילדיהם. בתוך ארבעה ימים צפויים להיות מוגשים כתבי אישום נגד השניים בפרשה, והיום שחרר אותם בית המשפט למעצר בית בתנאים מגבילים.

ההורים, בשנות ה-40 לחייהם ואשר מתגוררים בצפון תל אביב, חשודים כי התעללו במשך תקופה ארוכה בבנם בן ה-13 ובתם בת ה-10, וגרמו להם חבלות קשות וחמורות מאד. בין היתר חשודים ההורים בכך שהטיחו את ראשם של הילדים בקיר, הצליפו בהם בחגורה והיכו אותם באכזריות בידיים חשופות וגם באמצעות חפצים קהים.

זוג הרופאים עובד בבתי חולים ציבוריים במרכז הארץ. הפרשה החמורה התפוצצה לאחר שצוות בית הספר הבחין במשהו חריג בהתנהגותם של הילדים, והפנה אותם לשיחה עם עובדת סוציאלית. זו חשדה מיד כי מדובר במקרה חמור של ילדים מוכים ודיווחה למשטרה ללא השתהות.

סניגורם של ההורים: ייתכן שמקור החבלות בחוג שבו משתתף הבן

המשטרה פתחה מיד בחקירה כדי לאמת את החשדות החמורים, ואמש נעצרו זוג ההורים החשודים. מחקירתם עלה שהמעשים הקשים שבהם נהגו לכאורה כלפי הילדים, התבצעה כעונש על התנהגות "לא טובה". במהלך הבוקר הובאו בני הזוג להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב, שם קבע השופט ציון קפאח להאריך את מעצרם ביום אחד.

הטוען מטעם המשטרה ביקש להאריך את מעצרם של בני הזוג בשישה ימים, אולם עורך דינם כפיר ממון טען בפני השופט כי מרגע מעצרם הועברו ילדיהם של בני הזוג למשפחה אומנת במיקום לא ידוע ולכן אין צורך בהשארת ההורים במעצר, כיוון שלא נשקפת סכנה לילדים.

"מדובר ברופאים, אנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי", ציין סניגורם של בני הזוג. "הארכת מעצרם עלולה רק להזיק לילדים. אחרי הכל - הם תמיד יישארו ההורים שלהם". בנוסף, טען עו"ד ממון כי הבן הגדול משתתף בחוג לאומנויות לחימה וכי ייתכן שחלק מהחבלות על גופו נגרמו כתוצאה מפעילותו שם.