נפתחה חקירה נגד המסעדה שמסרבת לשרת חיילים במדים

המשטרה הורתה לפתוח בחקירה פלילית נגד בעלי מסעדת "אזאד" בחיפה, בחשד שלא איפשרו לחיילים שלבשו מדי צה"ל לסעוד במקום. בעלי המסעדה נלקחו היום לחקירה וצפויים להשתחרר בסופה. מהמשטרה נמסר כי על פי הראיות שיתגבשו יוחלט לבסוף אם להגיש כתב אישום בפרשה

אחרי מחאה המונית מצד תושבי חיפה, סטודנטים שלומדים בעיר ועשרות אלפי חברים בפייסבוק - גם המשטרה נכנסת לתמונה: משטרת חיפה הורתה לפתוח בחקירה נגד מסעדת AZAD בחיפה, זאת בעקבות סירובה לשרת חיילים שהגיעו למסעדה כשהם לובשים מדים.

"החקירה נפתחה בעקבות תלונה של חייל שהגיע לשירות במסעדה ונדחה בטענה שלא משרתים אנשים במדים" סיפר סגן ניצב שלמה מנחם, קצין אגף החקירות והמודיעין במרחב חוף, לחדשות 2 באינטרנט. "אותו חייל הגיש תלונה ואנחנו החלטנו לפתוח בחקירה ולשמוע את טענת בעלי המסעדה". קצין המשטרה הוסיף כי בעל המשטרה נלקח לחקירה שבסופה יוחלט האם להגיש כתב אישום נגד בעלי המסעדה.

במקביל לשירות שמעניקה המסעדה, בית משפט השלום בעיר הורה על סגירת המסעדה עקב הפעלתה באופן לא חוקי ובניגוד לתנאי הרישוי. דובר עיריית חיפה צחי טרמו ציין בתחילת החודש כי "עוד לפני שהמסעדה לא אפשרה לחייל במדים להיכנס אליה, היא פעלה ללא רישיון עסק".

עשרות אלפי חברים בקבוצה בפייסבוק

יותר מ-52 אלף גולשים הצטרפו עד היום לקבוצה בפייסבוק שקוראת להחרים את מסעדת AZAD בחיפה בשל מדיניותה שלא לשרת לקוחות במדים, בהם אנשי הביטחון. בשבוע שעבר, לעיני המצלמה, סירבו במסעדה ברחוב הלל בשכונת הדר בעיר להיענות להזמנה של סטודנט אשר הגיע במדי צה"ל.

"זו גזענות. מדובר כאן בשנאה", סיפר מתן, שהגיע למקום יחד עם חברו קובי שסיים שירות מילואים ולא קיבל שירות בשל כך. "התיישבנו במסעדה", משחזר מתן, "ומיד ניגשה אלינו המלצרית ואמרה לנו שהם לא משרתים אנשים במדים. היא הבהירה לחברי: 'אין לנו בעיה אישית איתך, אבל רק אם תחליף בגדים תקבל שירות'".

המסעדה: מדובר במדיניות

מאז התעוררות המחאה החלו בעלי המסעדה לקבל עשרות טלפונים זועמים מאלמונים מאיימים. "הם אומרים לנו שהם מתכוונים לשרוף את המקום", מספרים שם.

למרות האיומים, אומרים ב-AZAD שאין בכוונתם לשנות את המדיניות השנויה במחלוקת ומדגישים: "אין לנו משהו נגד כוחות הביטחון וזה לא עניין של אפליה. אנחנו דוגלים בחופש וברב-תרבותיות. בדיוק כמו שיש מקומות שלא מכניסים אנשים ללא טוקסידו - המדיניות שלנו היא שלא לשרת לקוחות במדים". כעת נראה שאת ההסברים למדיניותם - הם יתנו לחוקרי המשטרה.