זוג רופאים מצפון ת"א חשודים בהתעללות חמורה בילדים

בבית משפט השלום בתל אביב הוארך הבוקר מעצרם של זוג הורים תושבי העיר בשנות ה-40 לחייהם, רופאים במקצועם, החשודים שהתעללו באכזריות במשך תקופה ארוכה בבנם בן ה-13 ובתם בת ה-11 וגרמו להם חבלות קשות. העובדת הסוציאלית של בית הספר היא שחשפה את ההתעללות בעקבות שיחה עם הילדים

פרשה חמורה מאד שבמרכזה חשד להתעללות של הורים בילדיהם נחשפה לאחרונה בצפון תל אביב: החשודים הם בני זוג בשנות ה-40 לחייהם מתל אביב, שעובדים כרופאים בבתי חולים ציבוריים במרכז הארץ.

על פי החשד, ההורים התעללו במשך תקופה ארוכה בבנם בן ה-13 ובתם בת ה-10, וגרמו להם חבלות קשות וחמורות מאד. בין היתר חשודים ההורים בכך שהטיחו את ראשם של הילדים בקיר, הצליפו בהם בחגורה והיכו אותם באכזריות בידיים חשופות וגם באמצעות חפצים קהים.

הפרשה החמורה התפוצצה לאחר שצוות בית הספר הבחין במשהו חריג בהתנהגותם של הילדים, והפנה אותם לשיחה עם עובדת סוציאלית. זו חשדה מיד כי מדובר במקרה חמור של ילדים מוכים ודיווחה למשטרה ללא השתהות.

סניגורם של ההורים: ייתכן שמקור החבלות בחוג שבו משתתף הבן

המשטרה פתחה מיד בחקירה כדי לאמת את החשדות החמורים, ואמש נעצרו זוג ההורים החשודים. מחקירתם עלה שהמעשים הקשים שבהם נהגו לכאורה כלפי הילדים, התבצעה כעונש על התנהגות "לא טובה". במהלך הבוקר הובאו בני הזוג להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב, שם קבע השופט ציון קפאח להאריך את מעצרם ביום אחד.

הטוען מטעם המשטרה ביקש להאריך את מעצרם של בני הזוג בשישה ימים, אולם עורך דינם כפיר ממון טען בפני השופט כי מרגע מעצרם הועברו ילדיהם של בני הזוג למשפחה אומנת במיקום לא ידוע ולכן אין צורך בהשארת ההורים במעצר, כיוון שלא נשקפת סכנה לילדים.

"מדובר ברופאים, אנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי", ציין סניגורם של בני הזוג. "הארכת מעצרם עלולה רק להזיק לילדים. אחרי הכל - הם תמיד יישארו ההורים שלהם". בנוסף, טען עו"ד ממון כי הבן הגדול משתתף בחוג לאומנויות לחימה וכי ייתכן שחלק מהחבלות על גופו נגרמו כתוצאה מפעילותו שם.

מנגד טענו במשטרה שהימצאותם של ההורים מחוץ למעצר מפריעה למהלך החקירה, כפי שקרה לאחר שהאם התקשרה לבנה ושוחחה עמו. תוכן השיחה הוצג בפני בית המשפט. לאחר ששמע את טענות הצדדים, הורה השופט קפח למשטרה לסיים את החקירה עד מחר בצהריים, והותיר את ההורים במעצר עד אותו מועד.