סוכן סמוי חשף רשת אדירה לסחר באמצעי לחימה

במבצע משטרתי גדול פשטו בלילה מאות שוטרים וכוחות ביטחון על מתחמי סחר בנשק בלא פחות מ-40 מתחמים בגליל המערבי. סוכן סמוי של המשטרה רכש נשק במאות אלפי שקלים, חשף את הרשת האדירה והפליל 34 חשודים. מבדיקת הנשקים מסתבר כי מרביתם נגנבו והוברחו לארץ ממצרים וירדן

המשטרה חשפה רשת ענק של סוחרי נשק בצפון הארץ: מאות שוטרים פשטו במהלך הלילה על עשרות מתחמים ובתים בכפרים בגליל המערבי. במבצע משטרתי רחב היקף נעצרו 34 סוחרי נשק ואמצעי לחימה.

במשך מספר חודשים הפעילה המשטרה סוכן סמוי באזור הגליל שפעל בקרב סוחרי הנשק וביצע עסקאות של קניית כלי נשק ואמל"ח. במהלך עסקאותיו רכש הסוכן הסמוי עשרות כלי נשק וביניהם אקדחים, תתי מקלע מייצור עצמי, תחמושת רימוני עשן ומטענים.

מאות שוטרים פשטו על 40 מתחמים בגליל המערבי

הסוכן רכש במאות אלפי שקלים כלי נשק שונים בעסקאות שהתקיימו לעיתים קרובות בפומבי ובמקומות שוקקי קהל. מהמשטרה נמסר כי לא אחת קדמו לרכישה בדיקה של  תקינות הנשקים על-ידי ביצוע ירי בשטח בנוי מתוך בתים ועל מרפסות.

עם עלות השחר, פשטו השוטרים בסיוע מסוק ויחידות מיוחדות של משטרת ישראל ומג"ב על 40 מתחמים ובתים במספר כפרים בגליל. נעצרו 34 חשודים משפרעם, כאבול, שעב, טמרה, מג'דל כרום, מכר ועראבה. מבדיקת כלי הנשק מתברר כי מרביתם נגנבו והוברחו לארץ ממדינות שכנות, בעיקר מצרים וירדן.

כלי הנשק נשלחו לבדיקת מעבדות לזיהוי פלילי ונמצא כי לא מעט מהם מעורבים בזירות שונות בהן היו ניסיונות לביצוע רצח וירי בשטח בנוי. "שוב באה לידי ביטוי הקלות הבלתי נסבלת של הפוטנציאל בשימוש בנשק בקרב עבריינים לצורך שימושים פליליים", אמר תת ניצב מנחם חבר, מפקד מרחב הגליל.

הבוקר יובאו החשודים שנעצרו במבצע הסוכן להארכת מעצרם בבית המשפט בעכו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק