פרשת הולילנד: צ'קים עצמיים נמצאו בביתה של זקן

בעוד שולה זקן עדיין שוהה בחו"ל, חוקרי יאח"ה ביצעו בימים האחרונים חיפוש בביתה, ואיתרו שם פריטים משמעותיים להמשך החקירה. בין היתר נמצאו צ'קים עצמיים בחתימת הסבה של מי שהיתה יד ימינו של אולמרט. זקן טוענת כי יש לה הסבר לצ'קים, אך ההערכות גוברות: זקן תיעצר עם שובה ארצה

מתבססות הראיות בפרשת הולילנד: במהלך חיפוש שערכו חוקרי המשטרה בביתה של שולה זקן, התגלו פריטים משמעותיים להמשך החקירה. בין היתר נמצאו צ'קים עצמיים בחתימת הסבה של מי שהיתה יד ימינו של אולמרט.

בתגובה לממצאים טוענת עוזרת ראש הממשלה לשעבר, כי ביכולתה לספק הסבר לכל אחד הצ'קים שנמצאו. בנוסף, בזמן ביקור החוקרים התקבל דיווח על עימות בין נציגי המשטרה שהגיעו למקום לבין בעלה של זקן, שככל הנראה לא היה מרוצה מהגעתם המפתיעה.

בשעות הצהריים נערכה מסיבת עיתונאים מיוחדת, במהלכה דחה בתוקף עורך דינה של זקן את כל הטענות המופנות כלפי מי שהיתה יד ימינו של אולמרט במשך שנים. "דבר ממה שהתפרסם לא אירע במציאות", טען עו"ד מיכה פטמן והודיע כי זקן תשוב לארץ כבר בשבוע הבא. 

במסיבת העיתונאים שהועברה בשידור חי בערוץ החדשות, עידכן פטמן כי במהלך שהותה של זקן בחו"ל נערך חיפוש בביתה על ידי החוקרים. "בערב יום העצמאות גורם מוסמך הודיע לי כי עדותה נחוצה ובעקבות כך היא מתבקשת להקדים שובה ארצה", אמר פטמן.

"קיימת סקרנות רבה"

"לגבי החקירה, מטבע הדברים קיימת סקרנות רבה", אמר פטמן והוסיף, "רק לאחר חקירה משטרתית ובהתאם לצורך נגיב ונפרט. לדבריו, זקן מגיעה ארצה כדי להשיב לשאלות החוקרים ומוכנה לעמוד לרשותם לכל חקירה עימות או כל הסדר אחר מטעם החוקרים.

פטמן התייחס גם לדיווחים לפיהם זקן מנהלת מגעים לחתימת הסכם עד מדינה. "נפוצו שמועות שהפכו לכותרות ראשיות על כך שזקן במגעים להפוך לעדת מדינה. אני כאן כדי להבהיר כי מצידנו לא נמסרה אף תגובה", טען עורך דינה. טפמן הוסיף כי ניתן להגדיר את הדיווחים הללו "הבל-הבלים".

לסיכום סיפר פטמן, "כל פרשה בה זקן נחשדה אישית, היא מסרה גרסה ושיתפה פעולה באופן מלא. רק כאשר הייתה משוכנעת כי מנסים להשתמש בה ככלי להפלת אולממרט סירבה לשתף פעולה, כך יהיה גם הפעם הזו", הבטיח. 

המשטרה: זקן היא לא עד מדינה

למרות הטענות מצידה של זקן, במשטרה מכחישים בתוקף את הדיווחים על כך שראש לשכתו לשעבר של אולמרט עומדת לחתום על הסכם עד מדינה, למסור פרטים חדשים בפרשת הולילנד ואף להעיד נגד ראש הממשלה לשעבר.

"אין כל אמת בפרסומים אלה וממילא מקורם אינם במשטרה או בפרקליטות" , נכתב בהודעה מיוחדת שפרסמה בצהריים דוברות משטרת ישראל. עוד צוין כי "העובדה היחידה המשקפת את המציאות היא שנמסר לגב' זקן זימון לחקירה כבר לפני למעלה משבוע וכידוע היא טרם התייצבה".

דנקנר ואפרתי נעצרו

יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר ומי שהיה מנהל מקרקעי ישראל יעקב אפרתי נעצרו היום בחשד למתן וקבלת שוחד. בית המשפט השלום בראשון לציון האריך ב-5 ימים את מעצרם."לנוכח החשד המצוי בפניי", כתב בהחלטתו סגן נשיא בית המשפט, השופט אברהם הימן, "בדבר מעורבותו של החשוד במעשי שחיתות כה חמורים, אני נעתר לבקשת המשטרה במלואה".

דנקנר נחשד במתן שוחד, קשירת קשר, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. על פי החשד הוא העביר תשלום שוחד לאפרתי, בסך של קרוב למיליון שקלים, על מנת לשנות ייעוד של קרקעות הנמצאות בבעלותו בעתלית, השייכות ל"תעשיות ים-המלח", בכדי לקבל אישורי בניית בתי מגורים במקום. בית המשפט האריך את מעצרו של דנקנר בחמישה ימים נוספים, במהלכם הוא צפוי להיחקר בנוגע לפרשה.

לאחר שנעצר העדיף דנקנר לשמור על שתיקה מול כלי התקשורת. בזמן שישב בבית המשפט בחר להגיד רק משפט אחד למצלמות: "התחושה קשה אבל אני בטוח בניקיון כפיי. בואו נכבד את החקירה". על פי כל ההערכות, מעצרו של דנקנר ישפיע בצורה משמעותית על המשק, זאת בשל העובדה שדנקנר כיהן בתפקיד בכיר במערכת הבנקאית הישראלית והעובדה שהוא מוכר מאוד כקשור לעסקים ישראליים רבים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

הפרשה מסתעפת: דני דנקנר נעצר

לופוליאנסקי שוחרר למעצר בית - והתקבל בתשואות

אולמרט: "עושים לי רצח אופי"

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר