פרשת הולילנד: מצעד הנחקרים מתחדש

אחרי הפוגה קצרה בחקירה בשל חגיגות יום העצמאות, ישובו הבוקר חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה לעסוק בפרשת הולילנד. 3 מבכירי הפרשה שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים, אך שני חשודים מרכזיים נוספים צפויים להיחקר. ההערכה: אולמרט עשוי להיחקר עוד לפני שולה זקן

שבים לחדר החקירות: מצעד הנחקרים בפרשת "הולילנד" צפוי להתחדש הבוקר ולהימשך בימים הקרובים. היום אמנם השתחררו למעצר בית אורי שטרית, הלל צ'רני ואביגדור קלנר, שלושה מהחשודים המרכזיים בפרשה, אך שני מעצרים נוספים צפויים להיערך בקרוב - האחד של בכיר לשעבר בעיריית ירושלים, והשני של איש עסקים.

השבוע צפויים להיחקר גם גורמים בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ובמנהל מקרקעי ישראל, בהם דמות בכירה מאוד לשעבר במנהל וכן אישיות פוליטית בכירה לשעבר, שעל פי החשד הניעה מהלכים שהיטיבו עם בעלי הפרויקט.

כפי שפורסם בשבוע שעבר במהדורה המרכזית, במשטרה עדיין ממתינים לחקירתה של שולה זקן, הנמצאת בימים אלו בארצות הברית. בהתאם להתפתחות בעניינה, יוחלט מתי לחקור את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

ההערכה: אולמרט יוזמן לחקירה לפני זקן

עדיין לא ידוע המועד המדוייק לחקירת אולמרט, אולם העיתון "הארץ" מדווח הבוקר כי אם לא תצליח המשטרה לקבל אינדיקציה באשר לנכונותה של זקן לשתף פעולה בחקירה, ייתכן שיוזמן אולמרט לחקירה עוד לפניה.

עם זאת, גורמים במערכת אכיפת החוק סבורים כי הסיכוי שיושג שיתוף פעולה עם זקן בפרשה טוב, שכן בשונה מפרשות אחרות, הפעם קיימות נגדה ראיות מוצקות הקושרות אותה לכאורה לקבלת כספי שוחד, שעל פי החשד יועדו לאולמרט.

היום צפוי פרקליטה של זקן, עו"ד מיכה פטמן, למסור הודעה מיוחדת לתקשורת בה יעניק את התייחסותה הרשמית של מרשתו לפרשה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

לופוליאנסקי שוחרר למעצר בית - והתקבל בתשואות

אולמרט: "עושים לי רצח אופי"

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר