לופוליאנסקי שוחרר למעצר בית - והתקבל בתשואות

ביהמ"ש שחרר למעצר בית מלא של 10 ימים תחת תנאים מגבילים את ראש עיריית ירושלים לשעבר, החשוד בקבלת שוחד במסגרת פרשת הולילנד. עם הגעתו לביתו בירושלים, התקבל לופוליאנסקי בתשואות על ידי עשרות חרדים, שהרימו אותו על הכתפיים וקראו: "הנה בא ראש הממשלה הבא"

משפט השלום בראשון לציון שחרר בצהריים את ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, למעצר בית של 10 ימים, תחת תנאים מגבילים.

עם הגעתו לביתו בירושלים לאחר החלטת בית המשפט, התקבל ראש העיר לשעבר בתשואות על ידי עשרות חרדים שהקיפו אותו, הרימו אותו על כתפיהם וחגגו את השחרור תוך שירת "הו הא מי זה בא, ראש הממשלה הבא", וגם "אורי, אל תירא, אתה לא לבד". קבלת הפנים יוצאת הדופן הועברה בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

לופוליאנסקי נעצר לפני שבוע במסגרת חקירת פרשת הולילנד, והוא חשוד כי בין השנים 1993 ל-2003 קיבל שוחד בסך למעלה מ-2 מיליון שקלים על מנת לקדם את פרויקט הבנייה הגרנדיוזי בירושלים.

בנוסף החליט בית המשפט לשחרר למעצר בית גם את אליהו חסון, רואה החשבון ומנהל הכספים של פרויקט הולילנד. חסון חשוד כי שימש כמתווך בהעברת כספי השוחד בהוראת מעסיקו, הלל צ'רני, שנחשב על פי החשד לנותן השוחד הראשי בפרשה.

"המעצר של חסון היה מיותר מראשיתו, ואני מקווה שהשחרור מעיד על כך שגם המשטרה מודה בזאת", אמר סניגורו של חסון, עו"ד גיל פרידמן, לאחר הדיון.

במקביל אוספים כבר אנשיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט חומרים ומסמכים לחקירה הצפויה. בסביבתו של אולמרט מעריכים כי יגיד לחוקרים שאפשר ונעשו פעולות מאחורי גבו, אפילו עוזריו הקרובים. ההחלטה אם לעצור את ראש הממשלה לשעבר תתקבל רק במהלך החקירה עצמה, כפועל יוצא מהתשובות שייתן.

כרגע מדברים על אפשרות של מעצר בית - בעיקר משיקולי אבטחה. לאחר יום העצמאות יתחדש מצעד הנחקרים בפרשה - ובהם בכיר לשעבר בעיריית ירושלים ואיש עסקים מוכר.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

אולמרט: "עושים לי רצח אופי"

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר