פרשת הולילנד: לופוליאנסקי עומת עם קלטת אולמרט

ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי אינו משנה את גרסתו, גם לאחר שהוצגו לו דבריו של אולמרט ששודרו בטלוויזיה. ומתי אולמרט ייחקר? זה תלוי בשולה זקן - שעדיין נמצאת בחו"ל

כשהסתיים אתמול הערעור בעניינו של ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, החזירו אותו החוקרים למשרדי החקירות בלוד ולא בזבזו הרבה זמן: הם הציגו לו את ההודעה שמסר אהוד אולמרט ביום חמישי, ובעיקר כמובן את הקטע שבו ראש הממשלה לשעבר מתנער מאחריות ומפיל את תיק "הולילנד" על לופוליאנסקי.

"התכניות שונו לגמרי לאחר שחדלתי להיות ראש העיר", אמר אולמרט בקלטת. "אין לי שום יד בכל השינויים שהתחוללו בתכניות הללו בשנים שלאחר מכן". גם לאחר ששמע את דבריו אלה של אהוד אולמרט, אורי לופוליאנסקי אינו משנה את גרסתו - שעקרה: אין שום קשר בין כספי התרומות לארגון "יד שרה", לבין הפעולות שבוצעו בפרוייקט הולילנד, ולא הייתה לו, לטענתו, שום מעורבות בפעילות בלתי חוקית בפרוייקט הזה.

ההערכה הערב היא כי אורי לופוליאנסקי ישוחרר מחר ממעצר בתנאים מגבילים - אולי אף למעצר בית. עכשיו מחכים לשולה זקן, שמעכבת את שובה לישראל מארצות הברית. החוקרים ימתינו לה בשבוע הקרוב ויתחקו אחר התנהלותה - רק בסוף השבוע יחליטו אם להקדים ולזמן לחקירה עוד לפניה את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

אם אולמרט ייעצר - הוא יישלח למעצר בית

אנשיו של אולמרט כבר אוספים חומרים ומסמכים לחקירה הצפויה. בסביבתו של אולמרט מעריכים כי יגיד לחוקרים שאפשר ונעשו פעולות מאחורי גבו, אפילו עוזריו הקרובים. ההחלטה אם לעצור את ראש הממשלה לשעבר תתקבל רק במהלך החקירה עצמה, כפועל יוצא מהתשובות שייתן.

כרגע מדברים על אפשרות של מעצר בית - בעיקר משיקולי אבטחה. לאחר יום העצמאות יתחדש מצעד הנחקרים בפרשה - ובהם בכיר לשעבר בעיריית ירושלים ואיש עסקים מוכר.

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

אולמרט: "עושים לי רצח אופי"

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר