האונס שלא היה: גרסת החייל החשוד

בחודש האחרון הוגשו שלוש תלונות שווא נגד גברים צעירים בגין תקיפה מינית. מה עובר על הגברים שמאשימים אותם לשווא במעשה כל כך חמור? אחד מהם מדבר לראשונה

בהתחלה זה נראה כמו עוד תיק אונס סגור. צעירה בת 20 פנתה למשטרה והתלוננה נגד חייל המשרת כמפקד בגבעתי. "הוא שם לי סם אונס במשקה ואחר כך ביצע בי את זממו ברכב ", טענה. אך תוך 24 שעות התמונה התהפכה והמשטרה קבעה: מדובר בתלונת שווא ללא בסיס.

"הכרתי מישהי, דיברנו, ראיתי שהשיחה זורמת ואמרתי לה: 'רוצה לבוא החוצה'?", נזכר הצעיר. "לא ידעתי שזה יכול להוביל למשהו". במהרה התקרבו השניים והחלו במגע פיזי. "זה היה הדדי ממש", הוא מדגיש.

מהרגע הזה לא חלפה יממה והצעיר מצא עצמו במעצר, מנסה לשחזר שוב ושוב ולהבין מה בדיוק קרה. "קראתי בפרוטוקול מה שעורכת הדין אמרה עליי ואמרתי לעצמי: 'איך אני נמצא במצב הזה'?", הוא משתף. "איך זה נפל דווקא עליי?"

לאחר חקירה שינתה המתלוננת את גרסתה והודתה כי העלילה על הצעיר כיוון שלא השתמשו באמצעי מניעה. בעקבות התפנית שוחרר החייל מהמעצר ויצא לחופשי. "ירד לי סלע מהלב", הוא מסביר בהתרגשות. "אתה פשוט מודה לאלוהים שזה נגמר".

היום הצעיר הזה מנסה לשקם את חייו, להיפטר מתחושות העלבון,הכעס והבושה. את הלקח הוא למד וכעת מבקש להעביר מסר לאחרים: "ברגע שאתם מחליטים לעשות משהו תחשבו טוב - זה יכול להגיע למקומות שאתם לא רוצים להגיע אליהם".

פרקליטה של הצעירה טוען בתגובה כי היא כלל לא הגישה תלונה למשטרה, וכי החקירה נפתחה בעקבות בדיקה שנערכה לה בבית החולים.