איך מעכבים נער לחקירה? בחניקה

מאות אנשים שהגיעו לפארק הירקון בתל אביב זכו להצגה קטנה - מעצר של נער בשנות העשרה לחייו, שהפעיל סוסי פוני עליהם הרכיב ילדים בתשלום. הנער שאמר לאחד השוטרים "מה פתאום" זכה לחניקה. עוברי אורח סיפרו לחדשות 2 באינטרנט על אלימות שהופעלה נגד הנער

מזג האוויר האביבי הוציא עשרות אלפי ישראלים לטייל ברחבי הארץ, לנפוש בים ולערוך פיקניקים בפארקים. מאות אנשים שהגיעו לפארק הירקון בתל אביב זכו להצגה קטנה - מעצר של נער בשנות העשרה לחייו, שהפעיל סוסי פוני עליהם הרכיב ילדים בתשלום.

בסרטון ניתן לראות שוטר עוצר את הנער ומוביל אותו כשהוא רוכב לידו על אופנועו במעבר חצייה. כשהנער אומר לו "מה פתאום", השוטר תופס את הנער בחוזקה בגרונו בתנועת חניקה, מנער אותו ואומר לו "אתה אל תגיד לי מה פתאום, אני לא חבר שלך", ומתבל זאת בקללות.

יש לציין כי הנער לא נעצר באשמה של התעללות בבעלי חיים, אלא על הפעלה שכזו ללא רישיון. השוטרים, שראו את מצלמת כתב חדשות 2 באינטרנט ניסו למנוע ממנו לצלם וביקשו ממנו להפסיק זאת בשל הפרעה למילוי תפקידם.

אחת האימהות שנתנה לבתה לרכוב על הסוס אמרה לשוטרים "אפשר לעשות זאת בצורה יפה". השוטר אמר לה שאם בתה הייתה נופלת מהסוס - היא הייתה מדברת אחרת. עוברת אורח אחרת שהייתה במקום אמרה כי היא ראתה את השוטר "מרביץ לילד", כלשונה. מהמשטרה סירבו עד כה להגיב לידיעה.