החשד: האם לקחה את הנשק מבעלה - ונכנסה לביה"ס הודות להיכרותה עם המאבטח

בבית הספר "תדהר" ביקנעם עדיין המומים מהאירוע החמור הבוקר, בו אם של אחת התלמידות חשודה בתקיפה באמצעות כת האקדח תלמידות אחרות. במשרד החינוך עדיין בודקים את האירוע, אך במשטרה אומרים היום: האם לקחה ככל הנראה את האקדח ללא רשות מבעלה - ובשל היכרותה עם המאבטח, לא נבדקה בשערי בית הספר

בבית הספר "תדהר" עדיין מתקשים לעכל את שאירע בשעות הבוקר בכתלי בית הספר. הורים המומים שהגיעו במהירות לבית הספר התקשו להבין את כל פרטי האירוע, וגם התלמידים עצמם נראו מבולבלים.

המורים וצוות בית הספר גם כן לא קולטים עדיין את שאירע, וכך גם במשטרה מנסים לדלות עוד ועוד פרטים על האירוע החמור, בו הצליחה אם של אחת התלמידות להיכנס לבית הספר כשבתיקה אקדח, לפרוץ לשיעור, לאיים ולתקוף תלמידות. "במשרד החינוך פתחו בחקירת האירוע. "האירוע מטופל על ידי כל הגורמים הרלוונטים. אנחנו נחקור ונבדוק", אמר היום לחדשות 2 באינטרנט דובר מחוז צפון של משרד החינוך, דוד גורלי.

"מוקדם עדיין להסיק מסקנות לגבי נוהל האבטחה של בית הספר", אמר דובר משטרת העמקים פקד דורון מלכה. "השומר ככל הנראה הכיר את האם, ולכן היא לא נבדקה. האם ניצלה את ההיכרות המקדימה איתו".

הורים שהגיעו היום בבהילות לבית הספר על מנת לקחת את ילדיהם הביתה, זעמו על שאירע. עם זאת, דרשו מהסובבים לשמור על איפוק ולא להכניס את הילדים לבהלה גדולה יותר ובלבלול בהם הם מצויים גם כך. מזכירות בית הספר אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי המורים כבר עזבו את בית הספר ושבו לביתם, והמנהלת ממשיכה לבדוק את הנושא.

החשד: תקפה באמצעות כת האקדח

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי האם ככל הנראה תקפה את שתי התלמידות בעזרת כת האקדח, אותו החביאה בתיק. את האקדח לקחה ככל הנראה ללא רשות מבעלה.

האירוע החמור התרחש בסמוך לשעה 11:00 בבוקר בבית הספר "תדהר" בעיר. אחת הבנות, הלומדת בכיתה ו' בבית הספר, התקשרה לאמה וטענה כי הסתכסכה עם כמה בנות מכיתתה. היא טענה בפניה כי הותקפה והוקנטה על ידן. בשלב זה, כך נראה, החליטה האם לקחת את החוק לידיים, והגיעה במהרה לבית הספר, כשהיא חמושה באקדח.

האם הצליחה לעבור את בדיקת האבטחה בכניסה לבית הספר, והגיעה לכיתה בה לומדת בתה, עם הנשק. על פי עדי ראייה בבית הספר, היא החלה לרדוף אחר הבנות שהטרידו את בתה והכתה אותן בכיתה - ולאחר מכן במסדרון הכיתות. מורים שהוזעקו מכיתותיהם, וכן המאבטח הצליחו להשתלט על האם וניטרלו אותה.

כעבור זמן קצר הוזעקו למקום כוחות משטרה בפיקודו של מפקד משטרת עפולה, סנ"צ יוסי שרביט. כוחות מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול לשתי בנות שנפצעו קל, וסבלו משטפי דם וחבלות חיצוניות.