באמצע היום: אמא איימה בנשק ותקפה תלמידים בביה"ס

אם שהוזעקה לביה"ס ביקנעם בעקבות תלונה של בתה כי מתנכלים לה, הגיעה כשאקדח בידה, עברה את הבדיקה הביטחונית ופרצה לשיעור כשבידה אקדח. היא איימה על התלמידות שהקניטו את בתה ואף תקפה אותן עם קת האקדח. רק לאחר מאבק נעצרה ונוטרלה. האם סירבה להתייחס לאירוע ומעצרה הוארך ביום נוסף

אירוע חמור, הבוקר בבית הספר ביקנעם: אם של אחת התלמידות נכנסה לבית הספר חמושה באקדח, פרצה לכיתה בזמן הלימודים ואיימה על שתי תלמידות בכיתה בדרישה שתפסקנה להקניט את בתה הקטנה. היא תקפה את השתיים ופצעה אותן קל. בתום מאבק קצר היא נעצרה על ידי המורים ושומר בית הספר ונלקחה לחקירה. על האירוע דיווחנו לראשונה, כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

בשעות הצהריים הגיעה האם (39) לבית המשפט השלום בנצרת. כשנשאלה על ידי העיתונאים על שאירע, סירבה נחרצות להתייחס ולהגיב.

האירוע החמור התרחש בסמוך לשעה 11:00 בבוקר בבית הספר "תדהר" בעיר. אחת הבנות, הלומדת בכיתה ו' בבית הספר, התקשרה לאמה וטענה כי הסתכסכה עם כמה בנות מכיתתה. היא טענה בפניה כי הותקפה והוקנטה על ידן. בשלב זה, כך נראה, החליטה האם לקחת את החוק לידיים, והגיעה במהרה לבית הספר, כשהיא חמושה באקדח.

מרגיעים את התלמידים

במשטרה מעריכים כי האם הצליחה לעבור את בדיקת האבטחה בכניסה לבית הספר, הודות להיכרותה עם המאבטח. היא הגיעה לכיתה בה לומדת בתה, עם הנשק שעל פי החשד לקחה מבעלה - מבלי שיידע. 

על פי עדי ראייה בבית הספר, היא החלה לרדוף אחר הבנות שהטרידו את בתה והכתה אותן עם קת האקדח בכיתה - ולאחר מכן במסדרון הכיתות. מורים שהוזעקו מכיתותיהם, וכן המאבטח הצליחו להשתלט על האם וניטרלו אותה.

כעבור זמן קצר הוזעקו למקום כוחות משטרה בפיקודו של מפקד משטרת עפולה, סנ"צ יוסי שרביט. גם קצין הביטחון של משרד החינוך הוזעק למקום, וכוחות מד"א העניקו טיפול לשתי בנות שנפצעו קל, וסבלו משטפי דם וחבלות חיצוניות. השתיים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה לבדיקות נוספות, ומבית החולים נמסר כי מצבן טוב. בשעות הצהריים הן שוחררו לביתן.

מעצרה של האם הוארך ביום נוסף

בית המשפט השלום בנצרת האריך את מעצרה של האם עד מחר בחצות, ובנוסף שלח אותה להסתכלות פסיכיאטרית. האמא סירבה לענות לשאלותיה של השופטת שביקשה ממנה לשחזר את מעשיה, ובכתה ללא הפסק.

אייל אלון, פרקליטה של האם סיפר "הלקוחה שלי אישה נורמטיבית, אישה שמעולם לא נחקרה במשטרה, וללא עבר פלילי". אלון הוסיף כי לאחר מעצרה של האם נזרקו אבנים על בית המשפחה. במשטרה טוענים כי האם נוטלת בתקופה האחרונה כדורים נגד דיכאון.