עצור נוסף ב"פרשת הולילנד": אביגדור קלנר

התפתחות נוספת בפרשת "הולילנד": מקורב נוסף של אהוד אולמרט נעצר היום – זהו אביגדור קלנר, שהיה בעבר מבעלי פולאר השקעות, שעל משרדיה פשטה המשטרה שלשום. עד שיתפזר הערפל סביב הפרשה החדשה משפטו של אולמרט נדחה בחודש, פרקליטיו נדרשו לשאלה האם ייעצר

אביגדור קלנר, בעליה של חברות ציבוריות בעבר, אחד האנשים המשפיעים במשק, וחברו הקרוב של אהוד אולמרט, הגיע היום לבית המשפט בעקבות צו מעצר עליו חתומה משטרת ישראל בפרשת "הולילנד".

מי שהיה מנכ"ל פרוייקט "הולילנד", חשוד כי שיחד בכירים בעיריית ירושלים, בוועדות התכנון השונות ובמינהל מקרקעי ישראל - הכל על מנת להגדיל את רווחיו בפרוייקטים השונים - ב"הולילנד" ירושלים ובפרוייקט שתכנן על אדמות חוות זרע בחירייה.

לפי שעה, קלנר הוא העצור הבכיר ביותר בפרשה. גם פרקליטיו של אהוד אולמרט ניסו להבין היום עד כמה דרמטית פרשת השחיתות שנחשפה אתמול, ובעיקר כיצד תשפיע על המשך ניהול משפטו, אולי אפילו על אפשרות שאולמרט עצמו יימצא במרכזה של פרשה חדשה. עם זאת, פרקליטיו שבים לדחות היום את ההשערות לפיהן הוא צפוי להיעצר עם שובו לארץ מחו"ל. "איני מעלה על דעתי לא סיבה, לא טעם ולא עניין שדבר כזה יתרחש", הם אומרים היום.

מסתמן: מעצרים נוספים בקרוב

מקורביו של אולמרט מעריכים היום כי הוא צפוי לשוב לארץ לאחר טקס בו ייטול חלק באושוויץ, לרגל יום השואה. במקביל, ממשיכים אנשיו של עו"ד אורי מסר, ששמו אף הוא נקשר לפרשה, להכחיש כל קשר לפרשת "הולילנד".

עם זאת, עצורים נוספים נחקרו היום בפרשה, לא כולם הובאו למעצר. עם זאת, כך מסתמן, תיכנס החקירה בקרוב לשלב מתקדם, ושלא מן הנמנע שצפוי בקרוב סבב מעצרים נוסף וגדול.