ההצתות בחולון: נעצרו 3 נערים שיכורים

משטרת תל אביב עצרה הלילה חשודים נוספים בסדרת ההצתות שהתבצעה לפני כשבוע בחולון. השלושה: נערים בני 14, 15 -17, נעצרו בחשד שגרמו להצתות לאחר שהשתכרו. במקביל, נעצר בן 18 החשוד שהצית בלילה פח אשפה וספה ברחוב מצדה בחולון

התפתחות בפרשת ההצתות בחולון: לאחר שהחייל חשוד בסדרת ההצתות בבנייני המגורים בחולון בערב הראשון באפריל שוחרר לביתו מחוסר ראיות, המשטרה עצרה שלושה חשודים אחרים בחשד שהם אלו שעומדים מאחורי המעשה.

שלושת החשודים שנעצרו אמש הם נערים בני 14, 15 ו-17. במשטרה מגדירים את האירוע כ"בריונות" שככל הנראה נבעה מכך שהנערים שתו לשכרה באותו ערב. במקביל אליהם, נעצר בן 18 החשוד שהצית בלילה פח אשפה וספה ברחוב מצדה בחולון.

כאמור, בשל חוסר ראיות מספקות, שחרר בית המשפט המחוזי בתל אביב ממעצר ללא תנאים את החייל בן ה-21 שנעצר בחשד לשורת ההצתות אתמול בחולון. בכך, קיבל בית המשפט את ערעורו של החייל נגד הארכת מעצרו והפך את החלטת בית המשפט השלום בראשון לציון.

החייל נעצר לאחר שסיפר למפקדו כי הוא זה שביצע את ההצתות. המפקד דיווח על כך והחייל נעצר ונלקח לחקירה, במהלכה הכחיש את המיוחס לו וטען: "אמרתי לו את זה כמתיחה של ה-1 באפריל".

עברו משריפה לשריפה

מהשעה אחת וחצי בלילה שבין רביעי לחמישי לפני כשבוע, ועד לארבע לפנות בוקר נאלצו כבאי תחנת חולון להתמודד עם קריאות רבות על שריפות - כמעט כולן במקביל ובאותו האזור. ברחוב חומה ומגדל שבעיר הוצתה עגלת תינוקות בתוך חדר המדרגות, אך עוד לפני שסיימו הכבאים לכבות את הדליקה, זיהו שהבניין הסמוך, גם הוא עולה באש. בהמשך התגלו מוקדי שריפות נוספים בחדרי מדרגות של בניינים אחרים. עוד לפני שהעשן הספיק להתפוגג כבר היה ברור שמדובר בהצתה מכוונת.

כוחות כיבוי של תחנת חולון ובת ים השתלטו על האש במהרה. אך, עם תום המשימה, בעת שקיפלו את ציוד הכיבוי והתכוננו לעזוב את המקום, הבחינו הכבאים בעשן העולה מבניין סמוך, במרחק של כמה עשרות מטרים.

כך היה גם בהמשך כאשר צוותי הכיבוי עברו ממוקד למוקד באזור הרחובות סוקולוב, פרוד ביל"ו וחומה ומגדל. בזכות לתגבור שהגיע במהלך הלילה, טיפלו הכבאים בשבעה מוקדים בהם השתוללה אש בבניינים ובפחי אשפה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק