קיבוץ בית הזרע: קופים מאולפים הבריחו את הגנבים

מצלמות האבטחה באתר ה"ג'ונגל כיף" תיעדו ניסיון פריצה שאירע בתחילת השבוע. 3 חשודים שהגיעו למקום ניסו לגנוב תוכים יקרים אך למרבה הפתעתם הותקפו על ידי קופים משוחררים שחיים במקום. הגנבים נמלטו לבסוף ללא השלל

בקיבוץ בית זרע פיתחו סטרט-אפ חדש ומקורי במיוחד. במקום להסתמך על אזעקות וכלבי שמירה, הם לימדו את הקופים במקום להתריע מפני פורצים. הדבר השתלם במיוחד לאחר שהחיות החכמות הצליחו להבריח גנבים שחדרו לאתר בקיבוץ.

בתחילת השבוע ניסו שלושה חשודים לפרוץ ולגנוב תוכים יקרים מתוך מתחם ה"ג'ונגל כיף" בקיבוץ. אך להפתעתם קופים משוחררים ששהו במתחם פרצו בצרחות וצווחות, עד שאלו נאלצו לברוח מהמקום ללא השלל.

"הם לא ידעו שיש לנו קופים משוחררים שיודעים לזהות סכנות ואויבים", סיפר שאול שטיין, מנכ"ל ג'ונגל כיף. "זאת מן הגנה אם נכנס חתול, כלב או נחש, הם מאומנים לזהות כי מדובר באויב או בעיה והם ישר מתלהטים סביבו וצורחים וקשה לעמוד בפני זה". לדברי שטיין הגנב שנכנס לכלוב ככל הנראה נבהל, החזיר את התוכים ונס על נפשו.

"יש לנו להקה של 20 קופים, חלק מהם נמצאים בחוץ, והם יודעים מה ההתנהגות הטבעית והרגילה", מסביר שטיין. "אך כשהגן נסגר והיה שקט ופתאום בא בן-אדם והוציא את התוכי שצרח קצת, הם ישר זיהו בעיה וקפצו מעליו וצעקו", משחזר את התמונות שנראו בקטע הוידאו ממצלמת האבטחה.

במתחם ה"ג'ונגל כיף" יש תוכים מכל רחבי העולם. הקופים אשר הניסו את הגנבים הם מסוג קופי סנאי ומקורם בדרום אמריקה.