החשוד באונס שוחרר - המתלוננת התאבדה

העיתון "ישראל היום" פרסם כי אם חד הורית תושבת פרדס חנה, תלתה את עצמה בחול המועד לאחר שהמשטרה החליטה לשחרר את האדם עליו התלוננה כי אנס אותה מחוסר ראיות. קרובי משפחתה האשימו את המשטרה באוזלת יד ובטיפול לקוי בפרשה: "אם הם היו מתייחסים ברצינות לתלונה, הכל היה נראה אחרת"

בסוף השבוע האחרון שמה קץ לחייה אם חד הורית, בת 27 מפרדס חנה, שהתלוננה לפני כשבועיים במשטרת חדרה כי אחד ממכריה אנס אותה. בעקבות התלונה, פתחה משטרת חדרה בחקירה, אך מכיוון שלא הצליחה במהלך חקירתה לאסוף ממצאים כנגדו, החליטה לשחררו ממעצר. האישה התלוננה כי לאחר ששוחרר, הגיע שוב החשוד לביתה ותקף אותה.

קרובי משפחתה שהגיעו לביתה, גילו כי היא תלתה את עצמה למוות. בבדיקת מחשבה האישי נחשפו מספר מכתבי התאבדות אותם כתבה. במכתבים הללו גוללה את סיפור האונס והתקיפות אותן עברה, את הכאב הרב והסבל הנפשי הרב ממנו סבלה לאחר שנאנסה, במיוחד לאחר שהמשטרה לא הצליחה להתקדם בחקירתה כנגד החשוד.

"אם המשטרה הייתה פועלת, זה היה נראה אחרת"

"המשטרה לא פעלה כנדרש ולא התייחסה ברצינות מספקת לתלונה", האשימו קרובי משפחה את המשטרה, "מדובר באישה נורמטיבית, שחוותה קשיים רבים לאחר הגירושין מבעלה, היא חשבה שהיא לבד במערכה ושאף אחד לא יעזור לה, מה שהעמיק את הייאוש שלה שבסופו של דבר הביא אותה לשים קץ לחייה". קרובי המשפחה הוסיפו כי בנה הקטן לא היה בבית בזמן שהיא תלתה את עצמה.

ממשטרת המחוז הצפוני נמסר בתגובה: "האירוע הוא אכן טרגי, עם זאת המשטרה עשתה ככל יכולתה כדי לבדוק את התלונות, כולל איסוף ראיות וחקירת עדים נוספים. בסופו של דבר החליטה המשטרה שלא לעצור את החשוד שעליו הצביעה המתלוננת". במשטרה הוסיפו כי החקירה עדיין נמשכת, וציינו כי למנוחה ישנו עבר של בעיות נפשיות, ומבדיקת רופא עלה כי את סימני התקיפה שנמצאו על גופה היא גרמה לעצמה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק