ביהמ"ש קיבל את ערעור החייל החשוד בהצתות בחולון

ביהמ"ש שחרר למעצר בית את החייל בן ה-21 החשוד בהצתת הבניינים בחולון אתמול. החייל נעצר לאחר שעל פי החשד התוודה על המעשה בפני מפקדו והסביר: זו היתה מתיחה לכבוד האחד באפריל. אולם ביהמ"ש החליט לשחררו בשל ראיות לא מספקות

החייל החשוד בהצתות בחולון שוחרר למעצר בית: בשל חוסר ראיות מספקות שחרר בית המשפט המחוזי בתל אביב ממעצר ללא תנאים את החייל בן ה-21 החשוד בשורת ההצתות אתמול בחולון. בכך, קיבל בית המשפט את ערעורו של החייל נגד הארכת מעצרו והפך את החלטת בית המשפט השלום בראשון לציון.

משטרת תל אביב עצרה הלילה את החייל בחשד שהוא זה שעומד מאחורי ההצתות בנייני המגורים ברחבי חולון. החייל נעצר לאחר שסיפר למפקדו כי הוא זה שביצע את ההצתות. המפקד דיווח על כך והחייל נעצר והוא נלקח לחקירה, במהלכה הכחיש את המיוחס לו וטען: "אמרתי לו את זה כמתיחה של ה-1 באפריל".

אחרי שהובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון, נשלח לבדיקה פסיכיאטרית, שתוצאותיה טרם ידועות. בינתיים נותרו תושבי השכונה השקטה בחולון עם הפיח והעשן שהותיר המצית אחריו.

עברו משריפה לשריפה

מהשעה אחת וחצי בלילה שבין רביעי לחמישי ועד לארבע לפנות בוקר נאלצו כבאי תחנת חולון להתמודד עם קריאות רבות על שריפות - כמעט כולן במקביל ובאותו האזור.

ברחוב חומה ומגדל שבעיר הוצתה עגלת תינוקות בתוך חדר המדרגות, אך עוד לפני שסיימו הכבאים לכבות את הדליקה, זיהו שהבניין הסמוך, גם הוא עולה באש. בהמשך התגלו מוקדי שריפות נוספים בחדרי מדרגות של בניינים אחרים. עוד לפני שהעשן הספיק להתפוגג כבר היה ברור שמדובר בהצתה מכוונת.

כוחות כיבוי של תחנת חולון ובת ים השתלטו על האש במהרה. אך, עם תום המשימה, בעת שקיפלו את ציוד הכיבוי והתכוננו לעזוב את המקום, הבחינו הכבאים בעשן העולה מבניין סמוך, במרחק של כמה עשרות מטרים.

כך היה גם בהמשך כאשר צוותי הכיבוי עברו ממוקד למוקד באזור הרחובות סוקולוב, פרוד ביל"ו וחומה ומגדל, בתוספת תגבור שהגיע במהלך הלילה - לשבעה מוקדים בהם השתוללה אש בבניינים ובפחי אשפה.