חייל צה"ל חשוד בשורת ההצתות בחולון

משטרת תל-אביב עצרה הלילה חייל בן 21 בחשד שהוא האחראי לשריפות שפרצו אתמול בחולון. החייל נעצר לאחר שעל פי החשד התוודה על המעשה בפני מפקדו. זמן קצר לאחר מכן, חזר בו והסביר: זו היתה מתיחה לכבוד האחד באפריל. החייל מובא להארכת מעצר ובמקביל יישלח לבדיקה פסיכיאטרית

משטרת תל אביב עצרה הלילה חייל בן 21 בחשד שהצית אתמול מספר מבנים בחולון. החייל נעצר לאחר שסיפר למפקדו כי הוא זה שביצע את ההצתות. המפקד דיווח על כך והחייל נעצר והוא לחקירה, במהלכה הכחיש את המיוחס לו וטען: "אמרתי לו את זה כמתיחה של ה-1 באפריל".

החייל מובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. במקביל הוא יישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

תושבי שכונה שקטה בחולון התעוררו אתמול לבוקר מפויח. במהלך הלילה נאלצו כבאי תחנת חולון להתמודד עם אתגר לא פשוט: מאחת וחצי ועד ארבע לפנות בוקר, החלו להתקבל בתחנה קריאות על שריפות- כמעט כולן במקביל ובאותו האזור.

גם עגלת תינוק הוצתה

ברחוב חומה ומגדל שבעיר הוצתה עגלת תינוקות בתוך חדר המדרגות, אך עוד לפני שסיימו הכבאים לכבות את הדליקה, זיהו שהבניין הסמוך, גם הוא עולה באש. בהמשך התגלו מוקדי שריפות נוספים בחדרי מדרגות של בניינים אחרים. עוד לפני שהעשן הספיק להתפוגג כבר היה ברור שמדובר בהצתה מכוונת.


כוחות כיבוי של תחנת חולון ובת ים השתלטו על האש במהרה. אך, עם תום המשימה, בעת שקיפלו את ציוד הכיבוי והתכוננו לעזוב את המקום, הבחינו הכבאים בעשן העולה מבניין סמוך, במרחק של כמה עשרות מטרים.

כך היה גם בהמשך כאשר צוותי הכיבוי עברו ממוקד למוקד באזור הרחובות סוקולוב, פרוד ביל"ו וחומה ומגדל, בתוספת תגבור שהגיע במהלך הלילה - לשבעה מוקדים בהם השתוללה אש בבניינים ובפחי אשפה.

המשטרה ממשיכה לחקור

בעקבות ההצתות למשטרה היו שלושה כיווני חקירה: פירומן שביצע את ההצתה מתוך לקות נפשית, נערים משועממים שחיפשו תעסוקה בחופשת הפסח ואדם שניסה להעביר מסר לרשויות- למשטרה או לעירייה. בלילה נעצר החייל, ובמשטרה בודקים האם הוא האחראי להצתות.

זו לא הפעם הראשונה שבמשטרה מתמודדים עם מציתים באזור הזה. לפני שלוש שנים הסתובב בבת ים פירומן שהצית פסלים של לווייתנים בעיר. לפני 5 שנים נעצר מצית סדרתי של עצי דקל בחולון.

תושבי השכונה השקטה בחולון כבר החלו לשפץ ולצבוע את בתיהם, כשהם מקווים שלהצתות האלה לא יהיה המשך.

 אשדוד: בן ה-9 הציל את אחיו מהאש

בסוף השבוע דיווחנו על שריפה שפרצה בדירה ברחוב קרן היסוד באשדוד. צוותי כיבוי שהגיעו לדירה אחרי דיווח על שלושה ילדים לכודים בדירה, מצאו את הילדים, למרבה המזל, מחוץ לבניין. זאת בזכות התושייה שהפגין האח "הגדול" - בן 9 בלבד. הילד ראה את העשן הסמיך והאש שעלתה מכיוון המקלחת בדירה ורץ אל אחיו הצעירים ששיחקו באותה את בחדריהם.

זמן קצר לאחר מכן אחזו הלהבות במעבר לחדרי הבית ואם האח הגדול לא היה שם לב לכך - אחיו הקטנים היו נלכדים בחדריהם ואפשר רק לדמיין מה היה עולה בגורלם. הילדים שהיו נרגשים, לא ידעו מה גרם לשריפה.